Geleneksel El Sanatlarına Büyük Destek

Geleneksel El Sanatlarına Büyük Destek

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın İl Koordinatörlüğü, Yerel ürünler ve mikro işletmelerin desteklenmesi kapsamında Geleneksel El Sanatları alanına %50 oranında geri ödemesiz hibe desteği  veriyor.

İl Koordinatörü Erhan Çiftçi yaptığı açıklamada; “Geleneksel el sanatları alanında ahşap işleri, metal işleri, cam işleri, seramik üretimi, çanak çömlek (toprak eşya, çömlek yapma), çinicilik, dokuma, hasır işi, sepet dokuma, müzik aletleri yapımı, keçe yapımı, kilimcilik, halıcılık, semer yapımı, taş işleme, dekoratif taş işi, sedef döşeme, kâğıt sanatları (hattatlık, ebru sanatı, tezhip), saraçlık, folklorik bebek ve giysi yapımı, yorgancılık, tarak yapımı, alçı işleri/tandır yapımı, dikişçilik, giysi dekorasyonu, nakış işleme, örgü, süpürgecilik gibi el sanatları sektörlerinde 10.000 Euro ile 400.000 Euro arası yatırımlarda %50 oranında geri ödemesiz hibe desteği sağlayacağız. Tüm hemşerilerimizden isteğimiz ellerini çabuk tutmaları, bir an önce bizleri ziyaret etmeleri ve projelerini çağrı dönemi içinde yetiştirerek, IPARD hibe fonlarından yararlanmalarıdır.” diye konuştu.

TKDK, bu sektörde faaliyet gösteren işletmelere atölye inşaatı yapımı desteği ile makine-ekipman desteği veriyor. Alınacak makine-ekipman ya da yapılacak inşaatlara net %50 geri ödemesiz hibe desteği veriliyor. Proje sunacak olan yatırımcıların, yatırım yapacak olduğu yerin kırsal alanda olması gerektiği koşulu unutulmamalıdır.  Yapılan yatırımlar, KDV, ÖTV, gelir vergisi,  kurumlar vergisi ve gümrük vergisinden muaf olacaktır. Yani yapacağınız alımlarda, Maliye Bakanlığı’ndan alınacak “Vergi Muafiyeti Belgesi” ile hiçbir vergi ödemeyeceksiniz. Projelerin teslim edilme tarihleri 10 Şubat – 10 Mart arasıdır. Son gün 10 Mart 2014, vakit kaybetmeden sizde projenizi hazırlayın hibe desteklerden bir an önce faydalanın…

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: