TKDK’ya 12. Dönem Hibe Başvuruları

TKDK’ya 12. Dönem Hibe Başvuruları

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 12. dönem hibe başvuru tarihinin 10 Mart’ta sona ereceği bildirildi.

TKDK İl Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kurulduğu günden bu yana 200’e yakın proje kabul eden kurumun hibe desteklerine devam ettiği kaydedildi.

Avrupa Birliği’nin kırsal kalkınma fonlarını Çanakkale’de dağıtan kurum, 2 yıl önce kurulmasına rağmen milyonlarca lira hibe desteği sağladığı, ilan edilen 12. hibe çağrı süresinin 10 Mart’ta sona erdiğini belirtildiği açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Mandıralar, kesimhaneler, büyük ve küçükbaş hayvancılık, tavukçuluk işletmeleri, pansiyonlar, butik oteller, meyve ve sebze depoları, kırsal alandaki restoranlar, zeytinyağı fabrikaları TKDK‘dan hibe desteği alabiliyor. Tesislerin hem inşaatına hem de makine ekipman harcamalarına destek alınabiliyor. Desteklenen sektörlerde 5 bin ile 3 milyon Euro arasında değişen bütçeye sahip proje sunmak mümkün. Yapılan incelemeler sonrasında proje sahipleri, proje tutarının yüze 50’sini karşılıksız hibe olarak alabiliyor.” denildi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: