TKDK’dan Turizm Yatırımına Yüzde 50 Destek

TKDK’dan Turizm Yatırımına Yüzde 50 Destek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Sivas İl Koordinatörlüğü, kentte kırsal turizm alanında yapılacak yatırımlara yüzde 50 hibe desteği sağlayacağını bildirdi.

TKDK Sivas İl Koordinatörü Halis Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, kurumun amacının işletmeleri Avrupa Birliği standartlarına yükseltmek olduğunu belirtti.

Bu amaç doğrultusunda TKDK‘ nın birçok işletmeye hibe desteği verdiğini, kırsal turizm alanında yapılacak yatırımlara yüzde 50 oranında hibe desteği sağlayacaklarını ifade eden Öztürk, şöyle devam etti:

“Sivas çok eski bir tarihe sahip, birçok kültür ve medeniyete ev sahipliği yapmış bir kent. İnsanların gezip görebileceği tarihi ve kültürel birikim var. Bizim amacımız bu şehre yapılacak yatırımlar için hibe desteği vermek. Buradan Sivaslı hemşerilerime sesleniyorum. Şehrimizde birçok hastalığa şifa kaynağı olan Sıcak Çermik var, Kangal’da şifa kaynağı olarak tescillenmiş Balıklı Kaplıca var. Bu bölgelere pansiyon apart otel, bungalov tipi evler, konaklama alanları, restoranlar, yeme-içme tesisleri, konferans, toplantı salonları yaptırın. Tödürge Gölü’nde, Sızır Şelalesi’nde, Gürün Gökpınar’da, Şuğul Vadisi, Eğriçimen Yaylası’nda, Hafik Gölü’nde doğa turizmine yönelik insanların çeşitli aktivitelerde bulanacakları kamp alanları, spor ve rekreasyon alanları, turistik açık alan aktiviteleri için at ahırları yapılabilir. Açık yüzme havuzları, sportif veya re kreatif balıkçılık için havuzlar, olta balıkçılığı, dağ bisikleti gezileri için alanların yapılması, rafting parkurları, doğa yürüyüşleri parkuru, hobi bahçeleri, paintball tesisleri, halı saha tesisi gibi alanlarda yatırım yapabilirsiniz.”

Şehir merkezinde yer alan Yıldız Dağı ve Ulaş ilçesindeki Tecer Dağı’nda kış turizmi ve doğa turizmine yönelik yapılacak yatırımlara yüzde 50 oranında hibe desteği verebileceklerini kaydeden Öztürk, ilin turizm anlamında gelişmesi için her türlü desteğe açık olduklarını bildirdi.

Öztürk, 12. başvuru çağrı dönemi projeleri için son teslim tarihinin 10 Mart saat 21.00 olduğunu belirterek, ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin İl Koordinatörlüğündeki yardım masasına başvurabileceklerini kaydetti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: