Ödemiş’te İpekböcekçiliği 2014 Başvuruları Başladı


Ödemiş’te İpekböcekçiliği 2014 Başvuruları Başladı

Ödemiş Belediyesi’nin kent ekonomisine katkı çalışmaları kapsamında 2009 yılından bu yana uyguladığı “Geleneksel İpekböcekçiliğini Teşvik ve Geliştirme Projesi” nin 2014 yılı üretim sezonu müracaatları başladı.

Ödemiş Belediyesi’nin kent ekonomisine katkı çalışmaları kapsamında 2009 yılından bu yana uyguladığı “Geleneksel İpekböcekçiliğini Teşvik ve Geliştirme Projesi”nin 2014 yılı üretim sezonu müracaatları başladı.

Ödemiş Belediyesi, Ödemiş Kent Konseyi ve Bursa Koza Birlik işbirliği ile aktif bir şekilde yürütülen projeyle, sektörün yeniden canlanması, üretimin önemli bir düzeye çıkmasını sağladı. Ödemiş merkez, belde ve köylerde yaygınlaşan ipekböcekçiliği ile 2009 yılında 250 kg olan üretim, 2013 yılında 7 tona kadar yükseldi.

Koza Birlik yetkilisi Mehmet Dündar, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da İpekböceği tohumu yerine ipekböceği larva (Kurtçuk) dağıtımının ücretsiz yapılacağını belirterek, üretilen koza alımlarının Bursa Koza-Birlik tarafından gerçekleşeceğini söyledi.

Kentin ekonomik gelişimine katkı sağlayacak projelere büyük önem veren Belediye Başkanı Bekir Keskin ise; “Yıllar önce ilçemizin önemli bir gelir kaynağı olan bu sektörün yeniden canlanması ve özellikle ev hanımlarının bu projeyle aile bütçelerine katkı sağlamasından dolayı mutluluk duyuyorum. Hedefimiz, üreticimize her zaman destek olmak, ilçemizin ekonomisini kuvvetlendirerek halka yaymaktır” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: