Kadın Girişimcilere Örnek Olacak Fikirler

Kadın Girişimcilere Örnek Olacak Fikirler

Kadın girişimcilerin Türkiye’nin kalkınmasındaki yeri nedir? Nereden ve nasıl başlaması gerektiğini yeterince biliyorlar mı?

Girişimcisi bulunmayan bir ülkede sürdürülebilir bir kalkınmadan söz edilemez. Bir ülkenin kalkınması için kadın girişimcinin olması mutlaka gereklidir. Türkiye’de devletin vermiş olduğu destekler sayesinde sertifikalarını alan kadınlar iş kurdukları taktirde her birine 30 bin TL hibe veriliyor. Ayrıca 70 bin TL de faizsiz kredi imkânlarından yararlanabiliyorlar. İş kurduktan sonra da destekler sürüyor. Kadının sadece evde değil iş ortamında da yeniliklere ve yaratıcılığa açık olduklarını bu yazının devamında inceleyebilirsiniz.

Günümüzde her ne kadar Türkiye ekonomisini erkek yönetiyor olarak görünse de kadının girişimciliği ve kadın enerjisinden yararlanmanın önemi her geçen gün artıyor. Kadınlar için sadece farkındalık yaratmak yeterli.

Farklı iş olanaklarına gelince;

Kadınların küme olarak çalışması ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak başarılara imza ataması son günlerde çok daha kolay hale geldi. Bir girişimci örneği olarak kadınların sadece gelinliği hayal etmesinden öte biraz dikiş eğitimi ve pazar arayışından sonra gelinlik işine atılmak sizin içinde mümkün peki kümeden kastımız nedir derseniz yanında organik giyim olarak bir sektöre de adım atmayı düşünmüş müydünüz?

TÜBİTAK ve Kadın

PH değerinin yüksek olması ve kolay bulunurluğu açısından yatırımcıya güzel bir iş fikri oluşturmaya bir örnekte yumurta kabuğunun katkı maddesi olarak kullanılması. TÜBİTAK destekli anti bakteriyel  katkı maddesi olarak kullanılan yumurta kabuğu fikrini ortaya çıkaran yine bir kadın girişimci oldu.

Kobi-Line ‘in Hayatınızdaki Önemi

TÜBİTAK ve diğer devlet kurumlarından destekler kadınlar için azımsanmayacak derecede her geçen gün artıyor. Yerinde eğitim, doğru partner, iyi bir iş ortamında büyüme ile Kobilerde hızla mümkün. İşte bunun için doğru bir danışmanlık firması ve doğru yönlendirmeyle yatırımlarınızı hızlıca kara dönüştürebilirsiniz. Gelin Kobi-Line sizin için de yeni fikirler ve destekler konusunda en büyük destekçiniz olsun.

Detaylı bilgi için danışmanlarımızla 0850 495 55 66 numaradan iletişime geçebilirsiniz.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: