MARKA’dan 37 Projeye 12,5 Milyon Liralık Destek


MARKA’dan 37 Projeye 12,5 Milyon Liralık Destek

MARKA, geçen yıl Doğu Marmara Bölgesindeki KOBİ ve kar amacı gütmeyen kurumlardan gelen 37 projeye 12,5 milyon liralık destekte bulundu.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), mali destek programları kapsamında geçen yıl Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerindeki KOBİ ve kar amacı gütmeyen kurumlardan başvurusu yapılan 37 proje için 12,5 milyon liralık destek sağladı.

MARKA’nın 2013 Faaliyet Raporu’nda, ajansın bölgenin kalkınma sürecinin hızlandırılması ve bölge için kritik öneme sahip faaliyetlerin hayata geçirilmesi amacıyla önceden belirlenmiş uygunluk kriterleri doğrultusunda bölge aktörlerine mali ve teknik destek sağladığı kaydedildi.

Geçen yılın Haziran ayına kadar MARKA tarafından desteklenen 430 projenin uygulama sürecinin tamamlandığı vurgulanan raporda, uygulama süreci devam eden 39 projenin tamamlanmasının ardından 2010-2013 döneminde ajans tarafından desteklenen proje sayısının 469 olacağı belirtildi.

Raporda, 2013 bütçesi çerçevesinde MARKA tarafından Temiz Üretim Mali Destek Programı ve Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı olmak üzere iki farklı mali destek programının başlatıldığına dikkat çekilerek, bu programlar kapsamında 5 ilde düzenlenen 93 faaliyette 2 bin 411 kişinin bilgilendirildiği anlatıldı.

41 Proje Destek Almaya Hak Kazandı

Her iki program için Kocaeli’den 78, Sakarya’dan 46, Düzce’den 25, Yalova’dan 14, Bolu’dan 10 olmak üzere 173 başvurunun yapıldığına işaret edilen raporda, yapılan değerlendirmelerin ardından bu projelerden 41’inin destek almaya hak kazandığı ancak bunların 39’u için sözleşme imzalandığı belirtildi.

Raporda, 2 projenin destekten çekilmesi üzerine 37 projenin desteklendiği kaydedilen raporda, “37 proje için 8 milyon 673 bin 114 lirası sosyal kalkınma küçük ölçekli altyapı, 3 milyon 899 bin 103 lirası temiz üretim mali destek programı kapsamında olmak üzere MARKA tarafından toplam 12 milyon 572 bin 218 lira destek verilmesi taahhüt altına alınmıştır. Desteklenen projelerin uygulama süreci devam etmektedir” ifadesine yer verildi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: