Kudaka ve KOSGEB’den Engellilere Yönelik Bir İlk


Kudaka ve KOSGEB’den Engellilere Yönelik Bir İlk

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve KOSGEB, engellilere yönelik düzenlenen girişimcilik kursuyla bir ilki gerçekleştirdi.

Erzurum Girişimci Engelliler Derneği tarafından hazırlanan ve KUDAKA Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kursuna 25 engelli kursiyer katıldı. 15-28 Ocak tarihleri arasında düzenlenen kursa katılan kursiyerlere KUDAKA Araştırma ve Planlama Birimi uzmanı Güvenç Gürbüz tarafından girişimcilik eğitimi verildi.

Erzurum’da engellilere yönelik ilk kez verilen girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler KOSGEB’den alacakları hibe ve desteklerle kendi iş yerlerini daha rahat şartlarda kurabilme şansını elde etti.

KOSGEB girişimcilik eğitimleri sonucunda sertifika almaya hak kazanan engelli kursiyerlere düzenlenen törenle girişimcilik sertifikaları verildi.

Sertifika töreninde yaptığı konuşmasında engelli vatandaşlarımızın kendi işini kurabilmesi için iletişim, diksiyon, bilgisayar alanlarında çeşitli kurslar verdiklerinin altını çizen KOSGEB uzmanlarından Adem Gültürk, bu kurslarla engellilere sadece iş alanında değil sosyal alanlarda da eğitim imkanı sağladıklarını belirtti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: