Kalkınma Ajansı Destekleri Nelerdir?


Kalkınma Ajansı Destekleri Nelerdir?

Türkiye genelinde 26 ilde kalkınma ajansı mevcut. Fakat Kobiler Kalkınma Ajanslarından ve desteklerinden yeteri kadar haberdar değil. Bu nedenle Kobiler Kalkınma Ajanslarının sağladığı destekleri yeterince kullanamıyor.

Aslında Kobilerin Kalkınma Ajansı desteklerinden yararlanamamasının bir sebebi de Kalkınma Ajanslarının vermiş olduğu destekler belirli bir periyoda bağlı olması ve yeterince teklif çağrılarına çıkamaması. Bu da Kobilerin beklemelerine fazla olanak tanımayıp bir an önce girişimde bulunmak isteyen sabırsız Kobilerin farklı kanallara yönelmesine neden oluyor.

Kalkınma Ajansları Sadece Kobilere mi Destek Sağlıyor?

Hayır. Kalkınma Ajansları sadece Kobiler için bir destek kaynağı değil. Ajansların belirlediği şartları taşıyan her çiftçi bu desteklerden faydalanabilir. Üstelik bunun yanında çok az bilinen teknik destek ve faaliyetlere de Ajanslar %15 oranında destek sağlıyor. Bu rakam az gibi görünse de proje aşamasında fazlasıyla değer taşıyor.

Peki, Kalkınma Ajanslarının Verdikleri Desteklerden Nasıl Faydalanabiliriz?

Kalkınma Ajanslarına burada düşen görev verilen desteğin sadece teklif çağrılarının yeterli olmadığını fark edip, uygulama destekleriyle de sürdürülmek gerekiyor. Yani sadece çağrıda bulunmak yeterli değil. Desteklerin artırılabilir olması ve destekler hakkında daha kapsamlı yayına çıkıp verilen hizmetlerden daha çok haberdar etmek gerekiyor.

Sizde bulunduğunuz şehirde bu desteklerden faydalanmak için Kobi-Line 0850 495 55 66 numaradan danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.
Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: