İmalat Sanayi Destek Programı İlana Çıktı!

İmalat Sanayi Destek Programı İlana Çıktı!

Başkan Kurtul Özel, Piyango bileti almadan ikramiye çıkmayacağı gibi proje sunmadan da hibe çıkmaz dedi.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel, geçtiğimiz günlerde Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından açıklanan İmalat Sanayi Destek Programı hakkında açıklama yaptı.

Başkan Özel yaptığı açıklamada, özellikle İmalat işiyle uğraşan ve işini geliştirmek isteyenlerin bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerektiğini vurgulayarak, açıklanan hibe programından İlimizin daha fazla yararlanması gerektiğini; bunun da proje sunumu sayısını artırmaktan geçtiğini belirtti. Hiçbir kurumun ve kuruluşun iş sahiplerine giderek hibe vermediğini, bu anlamda ilimizdeki firmaların açıklanan destek programlarına daha duyarlı olması gerektiğini ifade etti.

Başkan Özel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “DOKA ‘İmalat Sanayi Mali Destek Programı’  kapsamında 10.03.2014 tarihi itibarıyla proje teklif çağrısı ilanına çıkılmıştır. Söz konusu program, imalat sanayi alanında faaliyet gösteren KOBİ niteliğindeki mikro ve küçük işletmelere yöneliktir. Oda olarak bu programı önemsiyoruz. İl olarak bu pastadan daha fazla pay almalıyız. Bu da daha fazla proje sunarak gerçekleşir. Bu anlamda firmalarımız daha duyarlı davranmalıdır. Hiçbir kurum ve kuruluş, işletmelerin kapısına giderek size hibe vereceğiz demez.  Sadece DOKA programları değil, bütün destek veren kurum ve kuruluşları araştırmalı, hibe destekleri için bizler koşturmalıyız. Malum olduğu özere, Piyango bileti almadan ikramiye çıkmayacağı gibi proje sunmadan da hibe çıkmaz.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: