Teknolojik Ürün Üreten Ve Geliştiren KOBİ’lere Geri Ödemesiz Destek

bilimsanayi

Teknolojik Ürün Üreten Ve Geliştiren KOBİ’lere Geri Ödemesiz Destek

Küçük ve Orta Boy İşletmelere (KOBİ) yönelik desteklere bir yenisi daha ekleniyor. Teknolojik ürün geliştirip üreten KOBİ’lere “geri ödemesiz” destek verilecek.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Resmi Gazete’ de yayımlanan “Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı’na ilişkin yönetmeliğinde,  verilecek desteklerin, makine ve teçhizat, kredi faiz ve işletme giderlerini kapsadığı belirtildi.

Ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması amacıyla hazırlandığı belirtilen desteklerin, işletme ve yatırım büyüklüğüne göre yatırım tutarının yüzde 10’u ile yüzde 40’ı arasında değişeceği belirtildi.

Buna göre, küçük işletmeler, yatırım proje tutarının en fazla yüzde 40’ına karşılık gelen 5 milyon liraya kadar, orta büyüklükteki işletmeler, yatırım proje tutarının en fazla yüzde 30’una karşılık gelen 4 milyon liraya kadar, büyük işletmeler, yatırım proje tutarının en fazla yüzde 10’una karşılık gelen 2 milyon liraya kadar desteklenebilecek.

Yatırımcılar, başarı ile tamamlanan her bir Ar-Ge ve yenilik projesi sonucunda ortaya çıkan teknolojik ürünün yatırımı için destek unsurlarından yalnızca bir defa yararlanabilecek ve yılda bir veya birden fazla dönemde başvuru kabul edilebilecek.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: