Mevlana Kalkınma Ajansı’ndan Asfalt Atıkları Geri Kazanımı Projesine Destek

mevlanakalkinma

Mevlana Kalkınma Ajansı’ndan Asfalt Atıkları Geri Kazanımı Projesine Destek

Mevlana Kalkınma Ajansı, Selçuklu Belediyesi’nin “Asfalt Atıklarının Geri Kazanımı” projesine destek verecek. Proje ile ilgili sözleşme, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman ile Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Gürbüzer tarafından imzalandı.

Mevlana Kalkınma Ajansı’nın 2014 yılı Kentsel Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı teklif çağrısına “Asfalt Atıklarının Geri Kazanımı” projesi ile başvuran Selçuklu Belediyesi, destek almaya hak kazandı. Proje ile ilgili sözleşme, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman ile Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Gürbüzer tarafından imzalandı.

Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Gürbüzer, mali destek programının ve projenin genel amacının TR52 Bölgesinde mahalli hizmetlerin iyileştirilmesi için gerekli alt yapının oluşturularak bölgesel kalkınmanın sürekliliğinin sağlanması olduğunu söyledi.

Projenin özel amacının ise Konya’daki asfalt atıklarının geri kazanımının sağlanarak bölgedeki altyapı ve çevre sorunlarının sürdürülebilir bir yaklaşımla ele alınması, uygun çözümlerin uygulanmasına destek vererek çevreye duyarlı yöntemlerle TR52 Bölgesi’nde yaşam kalitesinin artırılması faaliyetlerinin yapılması olduğunu belirtti.

Gürbüzer, Konya’da çevre konusunda kamu kurumları açısından ilk olacak tesisin, ilde üretilen asfalt atıklarının geri kazanımı sayesinde bölgenin sürdürülebilir kalkınmasına yerel destek sağlanacağını ifade etti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: