Seracılara Destekler Devam Ediyor

ErzincanSera
Seracılara Destekler Devam Ediyor

Konyaaltı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü “Gelir Getirici Proje” kapsamında Doyuran Bölgesi’nde 6 vatandaşın sera kurması için destek verildi. Başarıyla tamamlanan proje kapsamında iki patlıcan serasının ilk hasadı ise gerçekleşti.

Konyaaltı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü “Gelir Getirici Proje” kapsamında Doyuran bölgesindeki seralarda ilk ürün hasadı yapıldı. Konyaaltı  Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Sibel Dolu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı ve aynı zamanda İlçe Mütevelli Heyeti Üyesi Durali  Kolpak başta olmak üzere İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri ile muhtarlar iki serayı dolaşarak incelemelerde bulundu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan yardım alan ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan altı aileye sera kurmalarında destek olduklarını hatırlatan Vakıf Müdürü Sibel Dolu, 6 çiftçiye sera kurmaları için 15’er bin lira verildiğini ve bunların geri ödemesinin 2 yıl sonra, 6 yıl boyunca 6 taksitle yapılacağını dile getirdi.

Maddi durumu iyi olmayan ailelere iş imkanı sağlamak amacıyla böyle bir çalışma yapıldığını belirten Dolu, “Konyaaltı Kaymakamımız İbrahim Keklik’in göreve başlamasının ardından bizden bu projeyi hayata geçirmemizi istedi. Böylece maddi durumu iyi olmayan, ancak destek sağlanırsa geçimini sağlayabilecek olan vatandaşlara proje hazırlanarak Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne gönderiliyor. Başvuru sahibinin durumuna göre projenin uygulanabilir olup olmadığı incelenerek karar verilmesinin ardından, onaylanan projenin tüm ihtiyaçları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından alınarak proje sahibine teslim ediliyor” dedi.

Projenin yapım ve uygulama süresince vakıf personelinin sürekli denetimlerini sürdürdüğünü kaydeden Dolu, “Konyaaltı’nda ilk defa gerçekleştirilen bu proje hem istihdamın sağlanması hem de ailelerine gelir sağlamaları açısından örnek bir proje oldu. İklim koşulları ve ürün çeşitliliği göz önünde bulundurulduğunda 2’si patlıcan olmak üzere 4 seraya domates ekimi yapıldı. İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ndeki arkadaşlarımızın teknik desteği ve takibi ile projeden başarılı sonuçlar almaya başladık’’ dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: