Makine Ve Ekipmana Hibe Desteği!

tarimsal_makine_hibe_destegi_muracaatlari_basladi_h2213

Makine Ve Ekipmana Hibe Desteği!

Adıyaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adil Alan, Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Programı ile ilgili açıklamada bulundu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adil Alan, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak istediklerini ifade etti. Alan, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerine katkı vererek uluslararası düzeyde rekabet edilebilirliği sağlamak için makine ve ekipman alımlarının desteklendiğini ifade etti.

Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Programı’nın 10 Mayıs tarihinde başladığını ve 9 Haziran tarihinde son bulduğunu kaydeden Adil Alan, “İl Müdürlüğümüze 2410 adet Makine Ekipman başvurusu gerçekleşmiştir. Bu başvuruların 1159 âdeti uygun görülmüş, 719 adet bahçe traktörü başvurusu ise ödenek yetersizliği nedeniyle yedek listeye alınmıştır. İlimize Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca gönderilen ödenek miktarı, 4 milyon 892 bin 938 TL’dir. İlimizde ise yapılan toplam başvuru hibe miktarı 25 milyon 895 bin 89 TL’dir.

Anıza ekim makinesi, arıcılık makine ve ekipman, balyalama makinesi, biçer bağlar, çayır biçme makinesi, çiftlik gübresi dağıtma makinesi, diskli tırmık, el traktörü, mibzer, mini yükleyici, patates söküm makinesi, pülverizatör, sap parçalama makinesi, sap toplamalı saman makinesi, süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, sıra arası çapa makinesi, silaj makinesi, tarım römorkları, taş toplama makinesi, toprak frezesi, yem hazırlama araçları, zeytin hasat makinesi, güneş kolektörüne hibe desteği verilmiştir.

Uygun görülen başvurular askıya çıkarılmış ve 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü askı süresi sona ermiştir. 10-19 Temmuz 2014 tarihleri arasında ise hibe sözleşmesi imzalama süreci başlayacaktır. Çiftçilerin 19 Temmuz 2014 Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

Yatırımcılar hibe sözleşmesi imzaladıktan sonra 40 gün içerisinde satın alma evraklarını İl Müdürlüğümüze getireceklerdir. Satın alma evrakları İl Müdürlüğüne teslim edildikten sonra İlgili bayiden makinelerini teslim alacaklardır” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: