MARKA Tarihindeki En Büyük Hibe!

MarkaLogo

MARKA Tarihindeki En Büyük Hibe!

Yalova Süs Bitkileri Test Laboratuvarı ve Makine Parkı Fizibilite Raporu Projesi hibe protokolü Doğu Marmara Kalkınma Ajanı (MARKA) ile Yalova Saksılı Süs Bitkileri Üreticileri Derneği (SASBÜD) arasında imzalandı. 3 milyon liralık hibe, MARKA tarihinde bu güne kadar bir projeye tek kalemde verilen en büyük hibe desteği olarak tarihe geçti.

SASBÜD tarafından yapılan Yalova Süs Bitkileri Test Laboratuvarı ve Makine Parkı Fizibilite Raporu Projesi hibe desteği protokolü imza töreni TİGEM arazisinde bulunan Yalova Garden A.Ş tesislerinde gerçekleştirildi. Törene Yalova Valisi Esengül Civelek, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan, MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut ve SASBÜD Başkanı Abdullah Okul katıldı. MARKA’ nın kurulduğu 2009 yılından beri ilk defa tek kalemde verdiği en büyük hibe desteği olma özelliğine sahip projenin imza töreni öncesinde konuşan MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut, “MARKA olarak değerli projelere destek vermekteyiz. Bugün burada bizim güdümlü proje desteğimiz olan ve Markanın kuruluşundan bu yana tek kaleme yapılan en büyük mali destek olan Yalova’da Garden A.Ş ve SASBÜD’e sağlayacağımız 3 milyon TL’lik hibe desteğinin imzasını atacağız. Projenin Yalova’ya ve bölgeye hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim” dedi.

Süs Bitkileri Üretimindeki Artışımız Devam Edecektir

Akbulut’un ardından söz alan Yalova Valisi Esengül Civelek ise Yalova’da süs bitkisi üretiminin arttığını ve artışın da devam edeceğini dile getirerek, “Bugün Yalova için önemli bir gün. MARKA ve SASBÜD arasında Süs Bitkileri Araştırma, Geliştirme Ve Uygulama Projesi imza törenini gerçekleştiriyoruz. İlimiz ve bölgemiz süs bitkileri yetiştiriciliği alanında önemli bir yere sahip. Üreticiler ilimizde, bölgemizde yoğunlaşmış durumda. Ve dolayısıyla da bölgemize ve ilimize bu konuda yapılacak yatırımlarda çok önemli. Çiçekçilik sektörü ilimiz için çok önemli ama ilimizin coğrafi konumu, uygun iklim şartları gerek iç ve gerekse dış pazarlara olan yakınlığı yüksek katma değer ve istihdam yaratan büyük ticari potansiyele sahip sektörde bizi cazip kılıyor. MARKA tarafından hazırlanan Doğu Marmara Bölgesel Kalkınma Planında da süs bitkileri yetiştiriciliği sektörü gelecek vaat eden üretim alanları olarak gösterilmiştir ’’diye konuştu.

Bugün MARKA tarihindeki tek seferdeki en büyük hibe desteğine imza atıyoruz. Bu projemizin ne kadar gerçekçi, doğru, ,istihdama ve ihracata dayalı olduğunun göstergesidir. Bizim için bu da yetmez. Yalova Garden A.Ş bunlardan birisi, OSB bir diğeri, MARKA’ya yaptığımız proje bir başkası. Ekonomi Bakanlığına yaptığımız bir projemiz var ki onu da çok önemsiyoruz. Kısa adı URGE olan Uluslararası Ticareti Geliştirme Projesi. Yurt dışında fuarlara katılıyoruz. Ama bütün bunlar da yetmeyecek. Sektörün, Yalova Garden A.Ş ve SASBÜD’ün güzel bir birlikteliği var. Kısa vadede yine başka projeler de üreteceğiz kanaatindeyim” sözlerine yer verdi.

Konuşmaların ardından projenin hayata geçirilmesine imkân tanıyacak protokole imzayı Yalova Valisi Esengül Civelek ve SASBÜD Başkanı Abdullah Okul imza koydu.
24 ay uygulama süresi olan projeye sağlanan 3 milyon lira hibe desteği ile birlikte Yalova’ya 4 yılda 8 milyon liralık hibe desteği sağlanmış oldu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: