Damızlık Sığır İşletmecilerine Destek

sıgır
Damızlık Sığır İşletmecilerine Destek

Ordu Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Orta ve Doğu Karadeniz illerini kapsayan, damızlık koyun sığır ve bu işletmelerin yapımıyla ilgili uygulanacak olan hibe destekleri ve uygulama esasları hakkında açıklama yaptı.

Destek programında uygulamanın hangi şartlara bağlı olduğu ve kimin hibe alabileceği belirtilen açıklamada, hibe desteğinden yararlanacak olan işletmelere ve çiftçilere en az 1 yıl önce kayıt altına alınmış olma şartı getirdi.

Açıklamada, “Büyükbaş damızlık erkek hayvan hibe desteğinden yararlanacakların, Türkvet veri tabanına kayıtlı en az 10 baş en fazla 49 baş anaç sığır kapasiteli aktif işletmeleri olmalıdır. Küçükbaş damızlık erkek hayvan hibe desteğinden yararlanacakların ise Koyun Keçi Kayıt Sistemine kayıtlı en az 100 en fazla 200 baş anaç koyun-keçi kapasiteli aktif işletmeleri olmalıdır. Projede yer alan inşaat yatırımı konusunda, yatırımın gerçekleşme tutarının yüzde 50’si oranında hibe desteği uygulanır. Tesis yapımında sağlanacak olan hibe desteği ise, kapalı ve yarı açık sistemli ahırları kapsamaktadır. Hayvan alımındaki hibe desteğinde, alım tutarının yüzde 80’ni civarında destek uygulanacaktır” denildi.

Proje başvurularının Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerine, damızlık boğa, koç-teke yatırımı yapacak yatırımcılar ise İl ve İlçe Müdürlüklerine yapılabileceği, hibe destek programının 2018 yılına kadar devem edeceği kaydedildi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: