Hibe Fonlarından Yararlanmaya Davet!

tarım
Hibe Fonlarından Yararlanmaya Davet!

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Denizli İl Koordinatörlüğü Ümit Dağdeviren, 12. çağrı döneminde teslim alınan projelerden 1. grupta incelenen, Denizli’de uygun görülüp Ankara’ya gönderilen 19 projenin merkezden de onaylandığı müjdesini verdi.

Denizli adına son proje kabul dönemi olan 12. Çağrı hakkında bilgiler aktaran Dağdeviren, “21 Mart tarihinde sonuçlanan 12. Çağrıda toplamda 64 proje alınmıştır. Bu projelerin toplam bütçesi yaklaşık 73 milyon TL’dir. Projelerin kurumumuzca incelenip uygun bulunmasıyla birlikte bu meblağın yaklaşık 39 milyon TL’si yatırımcılara geri dönüşümsüz hibe olarak ödenecektir” dedi. 12.Çağrı döneminde teslim alınan projelerden,19 proje ile sözleşme aşamasına gelindiği bilgisini veren Dağdeviren “Denizli için yeni yatırımlar başlıyor. Kabul edilen bu 19 proje ile toplamda Denizli’mize 32 milyon 812 bin TL’lik yeni yatırım kazandıracağız. Uygun bir şekilde hayata geçirilen yatırımlar tamamladıktan sonra toplamda kurumumuz İPARD hibe fonlarından 19 milyon 722 bin TL faydalanıcıların hesaplarına nakit olarak yatırılacaktır” dedi.

Geçtiğimiz çağrı dönemlerinde 214 proje onaylanarak sözleşmeye bağlanmıştır diyen İl Koordinatörü Dağdeviren, “Bu projeler hayata geçtiği zaman Denizli’ye toplamda 93 milyon TL’lik bir yatırım gelmiş olacak ve bu tutarın 50 milyon TL’si projelerin uygun olarak tamamlanmasını müteakiben kurumumuz tarafından müteşebbislere hibe olarak verilecektir” dedi.

Dağdeviren, Denizli’nin AB hibe fonlarından azami derecede istifade edebilmesi, dolayısıyla yatırım ve istihdamın artırılması amacıyla bir iş fikri olan, iş kurmak isteyen yerli yada yabancı herkesi hibe fonlarından yararlanmaya davet etti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: