Yaratıcı Projeye Hibe Desteği

arge
Yaratıcı Projeye Hibe Desteği

Yeni iş fikri olanlara ve AR-GE projelerine KOSGEB’den destek yağıyor. KOBİ’lere yönelik proje geliştirenlere 6 farklı program sunan KOSGEB, 332 bin TL’ye varan geri ödemesiz kaynak sağlıyor.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) KOBİ’lere ve KOBİ’lere yönelik projeleri olan meslek kuruluşlarına, 6 farklı program ile destek veriyor. Geri ödemesiz 300 bin TL’ye kadar para desteği veren KOSGEB ayrıca ücretsiz girişimcilik eğitimi de sunuyor. Ancak desteklerden sadece girişimciler ve meslek kuruluşları ile 250’den az çalışanı olan ve yıllık net satış hasılatı ya da mali bilançosu 25 milyon TL’ye kadar olan ve Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ’ler faydalanabiliyor. Desteklerden yararlanmak isteyenlerin KOSGEB veri tabanına kayıtlı olma şartı aranıyor. Programlardan birkaçının amacı ve verdiği destekler ise şöyle…

Ar-Ge, İnovasyon Ve Destek Programı

AR-GE, inovasyon kapsamında, projelerin ticarileştirilmesi faaliyetlerini içeren projelere en fazla 332 bin TL geri ödemesiz, 200 bin TL geri ödemeli destek sağlanıyor. Proje süresi en az 12 ay en uzun 24 ay. Endüstriyel uygulama kapsamında, AR-GE ve inovasyon projelerine en fazla 268 bin TL geri ödemesiz, 200 bin TL geri ödemeli destek sağlanıyor. Proje süresi en çok 18 ay. Her iki program kapsamındaki projelere kurul kararıyla 12 aya kadar ek süre verilebiliyor.

Girişimcilik Destek Programı

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, minimum 60 saatlik ders ve atölye çalışmasından oluşan eğitim programını kapsıyor. Eğitimlere katılanlardan ücret alınmıyor. Yeni Girişimci Desteğinden, uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayarak işini kuran girişimciler ve İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) girişimcileri faydalanabiliyor. Geri ödemesiz 30 bin TL, geri ödemeli 70 bin TL destek sağlanıyor. İŞGEM desteği kapsamında, belediyeler, üniversiteler, il özel idareleri, meslek kuruluşları ve benzeri tarafından kurulacak bir İŞGEM’in kuruluşu için 18 aya kadar 750 bin TL ve İŞGEM işletme giderleri için 100 bin TL geri ödemesiz destek sağlanıyor.

Kobi Proje Destek Programı

İŞLETMELERİN üretim, yönetim-organizasyon, pazarlama, dış ticaret, insan kaynakları, mali işler ve finans, bilgi yönetimi ve bunlarla ilişkili alanlarda sunacakları projelerin desteklendiği programda geri ödemesiz 150 bin TL veriliyor. Programın süresi 3 yılken projesi süresi ise 6-24 ay arası değişiyor.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: