Devlet Destekleri Çığ Gibi Büyüyor

girisimcilogo
Devlet Destekleri Çığ Gibi Büyüyor

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, son dönemde Soma’daki işletmelere sıfır faizli kredi, Kredi Garanti Fonu’ndan teminat mektubu, markalaşma desteği gibi işletmeler için çok önemli hamlelere imza atan KOSGEB’in destek rakamlarındaki artışın esnaf ve KOBİ’lerin yüzünü güldürdüğünü belirtti. Bakan Işık, ekonomik anlamda zorlukların yaşandığı dönemlerde esnaf ve KOBİ’lere KOSGEB aracılığı ile destek olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti ifade etti.

Rakam Artacak

Yılın ilk yarısında yaklaşık 20 bin işletmenin, 124 milyon liralık KOSGEB desteğinden yararlandığını belirten Işık, yılın ikinci yarısında bu rakamlarının daha da artacağının öngörüldüğünü kaydetti. Işık, 2013 yılı gerçekleşen toplam destek miktarının 345 milyon seviyelerinde olduğunu hatırlatarak, 2014’te bunun üzerine çıkmayı hedeflediklerini ifade etti. KOSGEB desteklerine büyük önem verdiğini ve göreve geldiği günden bu yana önemli desteklere imza attıklarını vurgulayan Işık, şunları kaydetti: “KOSGEB desteklerindeki artış bunun göstergesi. Destek olarak verilen her bir kuruşun üzerinde vatandaşların hakkı var. Bundan dolayı etki analizi yapılarak desteklerin verilmesini önemsiyoruz. KOSGEB desteklerini kimseyi ayırt etmeksizin KOBİ ve girişimcilerimizle objektif kriterlerle buluşturuyoruz. 2013 yılında 33 bin 529 işletmeye 345 milyon lira destek verdik. Şimdi bunun daha da üzerine çıkmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Girişimci Ruh Gelişti

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ve bununla birlikte verilen Yeni Girişimci Destek Programı’nın da büyük ilgi gördüğünü belirten Işık, “İllerimizde yer alan sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel kuruluşlar halkımızı girişimcilik eğitimi ile buluşturmak için adeta yarışıyor. 2014 yılı ilk 6 ayında üniversitelerimizde girişimcilik dersini alan öğrencilerimizle birlikte yaklaşık 50 bin katılımcıya girişimcilik eğitimi verildi. Şimdiye kadar toplamda ise 230 bini aşkın vatandaşımız girişimcilik eğitimleri alarak artık daha bilinçli birer girişimci haline geldiler. Böylelikle verdiğimiz destekler çok daha doğru noktalara gitmiş oldu.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: