Yeni Üretici Girişimciye 200 Bin TL Destek

tubitak
Yeni Üretici Girişimciye 200 Bin TL Destek

Hükümetin “milli dönüşüm” atağına TÜBİTAK’tan çifte destek. Uçaktan tanka, otomobilden uyduya, ilaçtan aşıya kadar pek çok konuda “milli üretime geçilmesinin ardından, yeni projelerin kapısı da sağlanan bu desteklerle aralanacak. Bu çerçevede uygulamaya konulan desteklerden biri “Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Programı” adını taşıyor. Destek kapsamında, yaygın olarak kullanılmasına karşın ithal edilen cihaz ve malzemelerin yerlisini yapanlara teşvik veriliyor.

Dışa bağımlılığı azaltacak ve uluslararası alanda rekabet edebilecek ürünlerin geliştirilmesi amacıyla uygulamaya konulan program kapsamında, 18 ay süreyle 200 bin TL’ye kadar destek verilecek.

İlk Arge’ye 60 Bin TL 

Ayrıca, aylık 3 bin TL’ye kadar burs desteği imkanı sağlanıyor. Bilimsel faaliyetler için 10 bin TL’ye kadar seyahat desteği, proje yürütücüsüne aylık bin TL proje teşvik ikramiyesi ve araştırmacıya aylık 500 TL’ye kadar proje teşvik ikramiyesi de sunuluyor.

TÜBİTAK’ın devreye soktuğu bir diğer destek de “Başlangıç ARGE Projeleri Destek Programı”. ARGE projesi hazırlama kültürüyle birlikte projeler konusunda deneyim kazandırma amacıyla başlatılan programdan, herhangi birprojede yürütücülük yapmamış olan üniversite, kamu veya özel kuruluşlardaki araştırmacılar yararlanabiliyor. Programda, proje başına en fazla 24 ay olmak kaydıyla 60 bin TL’ye kadar bütçe sağlanıyor. Projede yer alacak kursiyerlere aylık 1.800 TL burs, bilimsel faaliyetler için 10 bin TL’ye kadar seyahat desteği, 5 bin TL’ye kadar proje yayılım giderleri için destek, aylık 500 TL’ye kadar da proje teşvik ikramiyesi veriliyor.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: