Toprak Analizi Yaptırmayan Destek Alamayacak

toprak
Toprak Analizi Yaptırmayan Destek Alamayacak

Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı’nın “Çiftçi Kayıt Sistemine Dahil Olan Çiftçilere Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Tebliğe göre, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı 50 dekar ve üzeri her bir tarım arazisinin gübre destekleme ödemesinden yararlanabilmesi için, her 50 dekarlık alan için bir analiz olmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş laboratuvarlarda 1 Ocak 2014 tarihi ile 30 Ekim 2014 tarihi arasında toprak analizi yaptırılması zorunlu olacak.

50 Dekar Altındaki Yapmak Zorunda Değil

50 dekarın altındaki tarım arazisi için bu şart aranmayacak. Eski Tebliğe göre, toprak analizinin 30 Ekim 2014 tarihi yerine 1 Eylül 2014 tarihine kadar yaptırılmış olması gerekiyordu.

Toprak analizi desteği ödemesinden faydalanmak isteyen çiftçilerin, Bakanlıkça yetkilendirilmiş laboratuvarlarda 1 Ocak 2014 tarihi ile 30 Ekim 2014 tarihi arasında toprak analizi yaptırması zorunlu olacak.

Her Analiz 50 Dekar İçin Geçerli Olacak

Her toprak analizine en fazla 50 dekar için ödeme yapılacak. Her analiz en fazla 50 dekarlık bir tarım arazisini temsil edecek. Eski Tebliğe göre, toprak analizinin1 Eylül 2014 tarihine kadar yaptırılmış olması gerekiyordu. Tebliğ bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: