Çiftlik Faaliyetlerine Destek Sağlanıyor

kırsalturizm
Çiftlik Faaliyetlerine Destek Sağlanıyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Trabzon İl Koordinatörlüğü Trabzonlu yatırımcılara destek olmayı sürdürüyor.

TKDK Trabzon İl Koordinatörlüğü’ne 12. Çağrı döneminde Kırsal Turizm başlığından yüzde 50 hibe destekli projesunan 4 adet başvuru sahibi ile 1 milyon 733 bin TL tutarında, Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi alt tedbiri altında desteklenen Arıcılık başlığından yine yüzde 50 hibe destekli proje sunan 2 adet başvuru sahibi ile 38 bin 750 TL tutarında sözleşme imzaladı.

Toplamda 6 proje sahibine toplam 1 milyon 771 bin 750 TL tutarında destek verdiklerini ifade eden TKDK Trabzon İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu, bu projeler tamamlandığında 885 bin TL hibe ödemesi gerçekleştireceklerini ifade etti. İl Koordinatörlüğü olarak her başvuru çağrı döneminde destekledikleri yatırımlarla Trabzon ekonomisine önemli bir katma değer sağladıklarını kaydeden Aydoğdu, bugüne kadar tamamladıkları 31 adet projede 7 milyon 294 bin TL hibe ödemesini faydalanıcıların hesabına aktarıldığını, tamamlanan bu tesislerde 310 kişiye istihdam sağlandığına dikkat çekti.

Aydoğdu, hedeflerinin yıl sonuna kadar tamamlanacak tesislerle birlikte hem dağıtılan hibe miktarını hem de istihdam edilen kişi sayısını artırmak olduğunu sözlerine ekledi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: