İzmir Projeleri Hayata Geçiyor

????????????????????????????????????
İzmir Projeleri Hayata Geçiyor

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban İZKA Projeleriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Murat Yılmazçoban, İzmirli yatırımcılara büyük mali destekler verdiklerini belirterek, İzmirli sanayicilere mali desteklerden yararlanmak için proje çağrısında bulundu.Sanayi Bölgelerini Geliştirme Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı için 12 milyon TL’lik kaynağın 10 milyonu Organize Sanayi Siteleri için, 2 milyonu Küçük Sanayi Siteleri için ayrıldı. Yılmazçoban, “İki çağrımız var. Birincisi Sanayi Bölgelerini Geliştirme Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı Yerli ve yabancı yatırımcılar İzmir’e yatırım yapmak istediği zaman yatırım destek ofislerimizde görevlendirdiğimiz arkadaşlar tarafından yer temininden şirket açma işlemlerine kadar pek çok konuda ücretsiz hizmet veriyoruz. Yatırımcılar en çok yer bulma sorunu ile karşılaşıyor. Organize sanayi bölgelerinin alt yapılarının yetersiz olmasından dolayı zorluk yaşıyoruz. Bu durumu bir anket yaparak tespit ettik. Yatırımcılarımızın karşılaştıkları problemleri önleyecek ortak çözülebilecek sorunları gidermek için destek programına çıktık. Organize Sanayi Bölgesi ve Serbest bölgeler için 500 binle 1.5 milyon arası bir destek veriyoruz. Küçük sanayi siteleri için 250 ile 750 bin arasında sağlanacak  desteklerden yararlanmalarını sağlıyoruz ” dedi.

İzmir’de Organize Sanayi bölgeleri dikkat çekiyor. Bazı bölgelerde hiç bir gelişme olmadığının altını çizen Yılmazçoban, “İzmir’de şuan 13 tane organize sanayi bölgesi var. Örneğin; Çiğli’yi biliyoruz sürekli gelişmekte ama Ödemiş daha çivi bile çakılmamış hiçbir faaliyet yapılmamıştır. Bu nedenle insanların fabrikalarla sağ sola yaptığı Organize Sanayi Bölgelerine yapamadığı bir durum var. Menemende ki serbest bölgeyi ele alırsak alt yapı eksiklikleri var ama giderildiğinde yatırımcıların önlerinde ki engel kalkacak. Böylece 40-50 kişiye istihdam sağlayacak” şeklinde konuştu.

Bilgi Teknolojileri Projeleri İçin 15 Milyon TL Destek

İZKA Genel Sekreteri Yılmazçoban, teknolojinin günümüz toplumunda önemli derecede yer aldığına dikkat çekerek, “Bilgi teknolojileri için 15 milyon TL desteğimiz var. Kar amacı güden bu yazılımları üretecek kişiler ve de bunu kullanacak olan devlet kurumları, vakıflar, belediyeler bunlara yönelik bir çalışmadır. Yani Menemen de meydana gelecek olan bir rüzgâr veya bir böcek hastalığı önceden bilgi teknolojileri ile çiftçilere bildirilecek ona göre önlem alacaklar” dedi.

Geç Kalmış Değilsiniz

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban, başvurular için geç kalınmadığını belirterek, “İnsanların kafasından proje fikri varsa param olsa yaparım diyorsa aslında yarısı bitmiştir. Proje hazırlamak isteyenler için sitemizde bir animasyon var onu bile izlese birçok bilgi elde edebilir. Her çağrı öncesinde proje yazmak için önceden Sivil Toplum Kuruluşları ve birçok yerde eğitim veriyoruz” dedi.

Projeler İçin Mali Destekler

Organize Sanayi Bölgeleri(OSB); 10 Milyon TL
OSB’ler için Asgari/Azami Destek Tutarı 500 Bin TL – 1,5 Milyon TL
Küçük Sanayi Siteleri (KSS); 2 Milyon TL
KSS’ler için Asgari/Azami Destek Tutarı ise 250 Bin TL – 500 Bin TL
Bilgi İletişim Teknolojileri Mali Destek Programı; Kar amacı güden ve gütmeyen olmak üzere iki bileşenden oluşan programda her iki bileşene de ayrılan toplam destek bütçesi 7,5 milyon TL’dir.
Kar amacı gütmeyen proje başına asgari/azami destek tutarı 75.000 ila 750.000 TL aralığındadır.

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: