Kars’a Yatırım Yapacaklara Devlet Desteği

Kars'a Yatırım Yapacaklara Devlet DesteğiDoğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği Şube Müdürü Ekrem Altun, Kars’a yatırım yapacaklara ihracatta devlet desteğinin söz konusu olduğunu söyledi.

Kafkas Sanayici ve İş Adamları Derneği (KARSİAD), Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği Şube Müdürü Ekrem Altun’u misafir etti. KARSİAD üyelerine ‘İhracata Yönelik Devlet Yardımları’ konulu seminer veren Altun, “Kars’a yatırım yapmayı düşünen ve Karslı iş adamları ihracat yaptığında diğer illere göre yurt dışı birim, marka ve tanıtım faaliyetlerinin desteklenmesi kalemlerinde 10 puan daha avantajlı, bir de sınırı olan Gürcistan ve Azerbaycan’a ihracat yaparsa ekstra 10 puan daha avantajlıdır.” dedi.

KARSİAD dernek merkezinde gerçekleşen seminerde konuşan KARSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Murat Dereci, önceki yıllarda Kars’ın ihracatta önde giden bir şehir olduğunu belirterek, “Zamanla Iğdır ve Ardahan’ın da il olmasıyla bu önceliğimizi kaybetmeye başladık. İhracat yapan firma sayımız giderek azaldı. Neredeyse yok denecek seviyeye geldik. Bugün öncelikle bu sorunu ele almak, ihracatı ilimiz merkezli artırabilmek için bu semineri düzenledik.” diye konuştu.

DKİB Genel Sekreterliği Şube Müdürü Ekrem Altun ise ülke adına hayati önem taşıyan böyle bir konuda duyarlılık gösteren KARSİAD yönetimine teşekkür ederken, konuya ilgili sorulara da cevap verdi. Altun, Kars için 10 başlık altında devlet desteğinin söz konusu olduğunu, bunların incelenip fırsata çevrilmesi gerektiğini kaydetti.

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: