TKDK ’da Destekler Devam Ediyor!

TKDK ’da Destekler Devam Ediyor!Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Ali Recep Nazlı, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarının mülkü amirleri, sivil toplum kuruluşları, genel koordinatörler, koordinatörler, il koordinatörlüğü personeli ve davetliler katıldı. Burada bir konuşma yapan TKDK Trabzon İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu, İl Koordinatörlüğü olarak 1 Koordinatör, 29 Uzman, 7 destek personeli ve 10 hizmet personeli olmak üzere toplam 47 personelle hizmet verdiklerini belirtti. Aydoğdu “Yeni hizmet binamızın Trabzon’a ve TKDK ailesine hayırlı olmasını diliyorum. 1 Nisan 2008 tarihinde faaliyete başlayan İl Koordinatörlüğümüz 29 Ağustos 2011 tarihinde aldığı yetki devrinin ardından hibe programını yürütmeye başladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak bugüne kadar 12 başvuru çağrı ilanına çıktık. İl Koordinatörlüğü olarak toplam 12 başvuru çağrı döneminde 62 faydalanıcı ile sözleşme imzalandı.

İmzalanan sözleşmeler kapsamında 34 milyon 12 bin 787 TL’lik yatırım gerçekleştirilecektir. 62 faydalanıcımıza toplam 15 milyon 182 bin 816 TL hibe desteği vereceğiz, Şu an 32 faydalanıcımıza 7 milyon 307 bin 972 TL ödeme gerçekleştirilmiştir” şeklinde konuştu. Son alarak söz alan Vali Abdil Celil Öz ise son yıllarda Trabzon’un yükselen sektörü turizm olduğuna dikkat çekerek, “Trabzon, üreten, ticareti belli markaları olan bir şehir. Trabzon’un başka güzel bir avantajı da proje üreten ve proje yöneltme kabiliyeti yüksek olması. Bu anlamda bakıldığı zaman Trabzon, gerek DOKA, gerek Tarım Kırsal Kalkınma Kurumumuz, gerekse yurt içi ve yurt dışı hibe destek veren kurumlarımıza proje sunma açısından hem bölgede hem de ülke genelinde hep öncelikleri almış bir şehir. Bu önceliğimizi devam ettirmemiz için bu kurumlarımızın daha nitelikli alanlarda hizmet vermesi. Biz bu kurumlarımıza her platformda, çalışmalarda şunu söylüyoruz. Proje sahipleri, yatırımcıları, girişimcileri bize gelmesini beklemeden biz onların ayağına gideceğiz, onlara fırsatlarımızı sunacağız ve onlara destekleme konusunda yeni tekliflerimizi yeni çağrılarımızı biz iletip onları biraz daha zorlayacağız. Trabzon her ne kadar kırsaldan göç verse de başta su ürünleri olmak üzere tarımsal ve hayvancılıkla ilgili ürünleri ile güçlü bir ilimiz. Bugün Trabzon 1 milyar 250 milyon TL bulan tarım ve hayvancılıkla ilgili milli hasılası ile aslında çok küçümsenmeyecek bir şehir. Trabzon’un son yıllardan yükselen sektörü turizm ve kırsal turizm. Kırsal turizmle ilgili kurumun desteklemelerinde de Türkiye birincisiyiz. Ancak bu bize yeterli değil daha fazla çalışacağız” diye konuştu. Konuşmaların ardından törene katılanlar kurdele keserek binanın açılışını yaptı.

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: