TKDK Hibe Desteklerine Devam Ediyor

paraa

TKDK  Hibe Desteklerine Devam Ediyor

TKDK tarafından yürütülen projelerle 11 başvuru çağrı döneminde 22 milyon TL hibe verdiklerini söyledi. TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Mustafa Bozkurt, 12’inci başvuru çağrı dönemi kapsamında da sözleşmesi imzalanan ve yatırım tutarı 35 Milyon TL olan 29 adet projeye 2014 Aralık sonuna kadar toplam 15,6 Milyon TL ödeme gerçekleştirileceğini söyledi.

IPARD programı kapsamında 11 başvuru çağrı dönemi süresince 22 Milyon TL destek sağladıklarının altını çizen Bozkurt, bu projeler kapsamında Şanlıurfa’da 11 adet AB standartlarında Süt ve Et Üreten Tarımsal İşletme, 2 adet Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi tesisi, 1 adet Meyve ve Sebzelerin İşlenme tesisi kurulduğunun dile getirdi.

TKDK , “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi kapsamında 153 çiftçimize traktör, kovan, karavan ve çeşitli tarım alet ve makine-ekipman desteği sağlamıştır” ifadelerini kullandı. Eğitimli çiftçi, sanayici ve yatırımcıya ihtiyaç olduğunu vurgulayan TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Mustafa Bozkurt, “Biz kurum olarak vatandaşlarımızı modern ziraata, modern hayvancılığa ve bunun yanında planlı projeli çalışma hayatına yönlendirmeye çalışıyoruz. Ülkemizdeki tarım ve hayvancılık potansiyelinin iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Biz Şanlıurfalı gıda, tarım, hayvancılık ve turizm sektöründe faaliyet gösteren yatırımcılarımıza destek vermeye hazırız” dedi. Bozkurt, ayrıca önümüzdeki günlerde yapılması planlanan 13. çağrı döneminde tüm Şanlıurfa’daki sanayici ve iş adamlarını ilgili sektörlerde yatırıma davet etti.

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: