KOSGEB Projelerinize Sahip Çıkıyor!

para

KOSGEB Projelerinize Sahip Çıkıyor!

Türkiye’deyse  desteklerden bazıları KOSGEB tarafından sağlanılıyor. KOSGEB, bu alanda KOBİ projelerine 150 bin TL geri ödemesiz destek  verirken, AR-GE ve inovasyon projelerinin kira, makine, personel gibi desteklerden yararlanmasına imkan sağlıyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı KOSGEB; proje kültürü ve bilincinin oluşturulması, işletmelerin proje yapabilme kapasitelerinin geliştirmesi amacıyla destek mekanizmaları oluşturuyor. KOBİ’lerin; istihdam, ihracat, pazar payı, verimlilik ve kapasite artırıcı, maliyet düşürücü, ürün ve hizmet kalitesini yükseltici,  bölgesel gelişim düzeyine katkı sağlayıcı, kurumsallaşmaya ve müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik projelerine destek veriliyor.

KOSGEB‘ in Ar-Ge ve inovasyon destekleriyle ise kira, makine-teçhizat, donanım, hammadde, yazılım, hizmet alanı, personel gideri, proje geliştirme desteği ve başlangıç sermaye desteği sağlıyor. Personel gideri desteğiyle lisans mezunlarına 1500, yüksek lisans mezunlarına 2000, doktora mezunlarına ise 2500 lira olmak üzere üst limiti 100 bin lira olan geri ödemesiz destek sağlanıyor.  

Kadın Girişimcilere ve Engellilere Ayrımcalık Tanınıyor

KOSGEB, girişimciliğin önünü açmak için yeni girişimcilerin de bir dizi destekten yararlanmasının önünü açıyor. İşletme kuruluş desteği olarak, geri ödemesiz 3 bin TL destek veren KOSGEB, kuruluş dönemi, makine, teçhizat ve ofis donanımı için 15 bin, işletme giderleri için 12 bin TL destek sağlıyor. Ayrıca, sabit yatırım desteği olarak da geri ödemeli olmak üzere 70 bin TL destek veriliyor. Girişimcinin kadın veya engelli olması halinde ise destek yüzde 70’e çıkarılıyor.

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: