TÜBİTAK’ tan Teknolojiye Dudak Uçurtan Hibe Desteği

rrr

TÜBİTAK’ tan Teknolojiye  Dudak Uçurtan Hibe Desteği

Mersin Üniversitesi’nden tarafından düzenlenen Teknoloji Transfer Ofisi Projesi, TÜBİTAK tarafından teknoloji transfer ofislerinin desteklenmesi için açılan 1513 ve 1601 programları alanında desteklenecek. Bütçesi 1 milyon TL olan ve 2 yıl sürecek olan Mersin Teknoloji Transfer Ofisi Projesi, TÜBİTAK tarafından desteklenen 14 projeden biri oldu.

TÜBİTAK teknoloji transfer ofislerinin desteklenmesi için 1513 -Teknoloji Transfer Ofisleri Destek Programı oluşturulduğu üniversite ve sanayicilere hizmet verilmesi için kurulan TTO ’ların geri ödemesiz olarak desteklenmesine ilişkin bu programın yanında TTO faaliyetlerine hazırlık niteliğinde olan bir çağrı daha açıldığı belirtildi. 2014 yılında açılan ‘Teknoloji Transfer Ofislerine Yönelik Hazırlık, Başlangıç ve Kapasite Artırımı Sağlanması ve Uygulanması Çağrısı’ nın, 1601-TÜBİTAK Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında yapıldığı ifade edilen açıklamada, “Mersin Üniversite’sinin bu çağrılara yönelik ‘Mersin Teknoloji Transfer Ofisi Projesi’  sunarak TÜBİTAK‘a başvuruda bulundu. TÜBİTAK‘ın yaptığı değerlendirmelerle birlikte 1513 Programı kapsamında 5, 1601 Programı kapsamında ise 9 başvurunun desteklenmesine karar verildi.” dedi.

2 yıl sürecek olan proje ile üniversite-sanayi işbirliğinin sağlanması, üniversitenin ulusal ve uluslararası destek mekanizmalarından faydalanması, girişimciliğin desteklenmesi, üniversitede fikri sınai hakların yönetilmesi ve ticarileştirilmesine yönelik olarak çalışma gösteren Mersin Teknoloji Transfer Ofisi’ne destek sağlanacağı bildirildi. Üniversite yaptığı açıklamada, “Toplam bütçesi 1 milyon TL olan projenin yüzde 80’lik kısmı TÜBİTAK tarafından hibe şeklinde desteklenecek.” denildi.

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: