14 Milyonluk Hibe Müjdesi SERKA’ dan Geldi

aaa

14 Milyonluk Hibe Müjdesi SERKA’ dan Geldi

Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı’da çalışmalarını sürdüren Serhat Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı Mali Destek Programları açıklandı. Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), 2015 yılında hibe desteğine çıktığı 3 Mali Destek Programı alanında hibenin 8,8 milyon TL.’lik kısmı sosyal kalkınmaya verilip toplam 13,8 milyon TL hibe desteği verileceğini söyledi.

2010 yılından itibaren bölge illerine mali destek veren SERKA, birinci programı olan İktisadi Gelişme Mali Destek Programı-5 kapsamında faaliyet yürüttüğü illerdeki KOBİ’ler, kar amacı güden kooperatifler ile yeni yatırımcılara yönelik 5 milyon TL hibe desteğinde bulunacak. Dört ildeki imalat sanayi ve turizm alanında faaliyet gösteren işletmeler ile yeni yatırımların desteklenmesi amacıyla açılan program çerçevesinde proje bütçesinin yüzde 50’sini geçmeyecek şekilde 500.000 TL, gıda ve tekstil sektörlerinde yeni yatırımcılara proje başına azami 750.000 TL mali destek sağlanacak. Programlara başvurular 20 Mart 2015 tarihinde sona erecek.

Sosyal Kalkınmaya Verilen Destek Dudak Uçuklattı

Sosyal kalkınmaya ilk kez destek veren SERKA, iki sosyal kalkınma programı kapsamında 8,8 milyon TL destek vereceğini açıkladı. Dört ildeki yaşana bilirlik düzeyini yükseltmeyi amaçlayan 4 milyon TL bütçeli Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı’na kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek odaları ile dernekler ve vakıflar başvuruda bulunabilecek. Başarılı bulunan projelere, proje bütçesinin yüzde 85’ini geçmeyecek şekilde azami 350 bin TL destek sağlanacak.

SERKA’ nın son programı ise, 4,8 milyon TL bütçeli Sosyal Kalkınmaya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı olacak. Ajansın faaliyet yürüttüğü illerdeki yaşam memnuniyet düzeyinin yükseltilmesi ve göçün engellenmesi amacıyla açılan programa Mahalli İdareler (Belediyeler, İl Özel İdareleri, Köy muhtarlıkları) ile mahalli idare birlikleri ve kamu kurum ve kuruluşları başvuruda bulunabilecek. Program kapsamında başarılı bulunan projelere, proje bütçesinin yüzde 75’ini geçmeyecek şekilde azami 750.000 TL mali destek sağlanacak.

3 Mali Destek Programı’na proje sunmak isteyen kurum, kuruluşlar ve girişimciler, 20 Mart 2015 tarihine kadar başvuruda bulunabilecektir. Proje yazdırmak isteyenler 0850 811 2 444 ten arayıp projelerini uzmanlara yazdırabilirler.

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: