Teşvik Alarak Başladı Şimdi 60 Ülkeye Silo İhracatı Yapıyor!

yatırım

Teşvik Alarak Başladı Şimdi 60 Ülkeye Silo İhracatı Yapıyor!

Aksaray’da çelik tahıl depolama siloları imalatı yapan bir KOBİ’miz, devletten aldığı teşvik sayesinde 60 ülkeye silo ihracatı yapıyor. Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 10 yıl önce kurulan Mysilo Tahıl Depolama Sistemleri şirketi, o yıllarda uygulamaya konulan teşvik  yasası kapsamında aldığı teşviklerle çelik tahıl depolama siloları imalatı yapmaya başladı.

KDV istisnası, gümrük vergi muafiyeti, gelir vergisi stopajı gibi teşvik imkanlarından faydalanan firma, yatırımlarını her geçen gün artırdı. Yılda yaklaşık 4 milyon ton depolama kapasitelik çelik silolar üreten firmanın fabrikasında halen 800 kişi istihdam ediliyor. 

Şirketin Genel Müdürü Sefa Saatçioğlu, Aksaray OSB’de ürettikleri çelik tahıl depolama silolarının yüzde 50’sini ihraç ettiklerini söyledi. Bu çelik silolarla birlikte aynı zamanda bunları doldurmak ve boşaltmak için gerekli olan ekipmanların da imalatını yaptıklarını dile getiren Saatçioğlu, ” Teşvikin işimize büyük katkısı oldu. Şu anda 60’ın üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. Çok dağınık bir pazarımız var. Rusya ‘ya çalışıyoruz. Rusya ‘da ekonomik kriz olduğundan dolayı Rusya pazarı azalıyor. Şimdi Uzak Doğu’ya yöneldik. Eğer o tarafta da bir kriz çıkarsa bu sefer Afrika pazarına yöneliriz.” diye açıklama yaptı.

Devletin Teşvik Yasasını Aksaray için büyük bir nimet olarak gördüklerini anlatan Saatçioğlu, “İşçi stopajları ve yatırım indirimlerinden çok fazla yararlanıyoruz. Daha öncesinde arsa ücretsiz veriliyordu. Bunun da katkıları çok olmuştu. Her geçen gün yatırımlarımızı ve kapasitemizi daha da büyüttük. Fabrikamızda yaklaşık 800’e yakın çalışanımız var. Hem kapasite hem de kalite anlamında Avrupa’nın en önde gelen üreticilerinden biri olduk.” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: