Kalkınma Ajansı Hibe Destekleri Nedir, Ne Değildir?

Kalkınma Ajansı Hibe Destekleri Nedir?

Ülke ekonomisinin değer kazanması için iş alanları oluşturulması büyük önem araz etmektedir. İş sahaları oluştukça, personel ihtiyacı, üründe ve hizmette kalite oluşacaktır.

Girişimcileri ve KOBİ‘leri, büyük yatırımların öncüsü olmaları adına teşvik eden pek çok hibe destek sağlayıcısı bulunmaktadır.

Kalkınma Bakanlığı bünyesinde bulunan bu hibe desteği sağlayıcısı ise çok özel bir amaca hizmet etmektedir. KOBİ ’lere destek sunan hibe destek sağlayıcılarından işletme ve girişimcilere destek sunulduğunda kimi zaman en yüksek oranlı hibe desteklerini Kalkınma Ajansları sağlıyor.

Kalkınma Ajanslarının Amaçladıkları…

Bu destek sağlayıcının özel bir amaca hizmet ettiğini belirtmiştik. Ekonomideki büyümenin, bölgesel kalkınma ile mümkün olabileceği düşüncesi ile bölgesel destekler sunan Kalkınma Ajansı, yatırımcılar için büyük önem araz eder. Çünkü verdiği hibe destekleri milyonları geçer!

Bugün Doğu Karadeniz Bölgesi ile Marmara Bölgesi arasında ki gelişmişlik farkını düşünün! İşte Kalkınma Ajansı, kırsal ve bölgesel yatırımlara destek sunarak, bölgeler arası var olan bu gelişmişlik ve ekonomik farkın minimum düzeye inmesini amaçlar. Yılladır verilen desteklere bakıldığında, Kalkınma Ajansı aracılığı ile kurulan tesisler, üretilen ürünler genelde kırsal bölgedeki ufak yerleşim alanlarında örnek projeler olarak tüm bölge halkına hem ilham vermiş, hem de oluşturduğu iş sahaları ile istihdam sorununa yerel bir çözüm bulmuştur. Göç azalır, ekonomik denge korunur. Size iş kurmanız için destek sunan bu kurum, dolaylı yoldan ülkenin gelişmesi ve ekonominin gelişmesi için de gelecek nesillerimize destek sunmuş oluyor.

Kalkınma Ajansı, bulunduğu bölgede ki hemen hemen her işletmeye ve iş kurmak isteyene, muhteşem destekler sunmaktadır. Devlet fikirlerinize değer veriyor, destek veriyor!

 

Makine, takım/teçhizat, kurum sırası gerekli hizmet alımları, eleman masrafları, eğitim ve proje danışmanlık desteği, kira gideri, hammadde alımı, yazılım, bilişim, fuar, reklam, belgelendirme ve dahası…

Biraz Cesur Olun! İşletme Kurulum Masraflarının Yarısını Kalkınma Ajansı Ödüyor Zaten…

Kalkınma Ajansının geri ödemesiz desteklerine yani hibe desteklerine baktığımız da, yatırımcılara veya iş kurmak isteyen girişimcilere proje karşılığında yarı oranlı hibe desteği sunulmaktadır. İşletme kurulumunda yapılan tüm masrafların, destek kapsamına alınan başlıklar doğrultusunda yarı oranlı hibe yani geri ödemesiz hibe desteği sunulur. İsterseniz 50.000 TL yatırım yapın, isterseniz 750.000 TL yatırım yapın, sorun değildir. Devlet hibe destek sağlayıcıları, fikrinize değer veriyor.

İşi Bilen Girişimciler için Destek Almak Çok Kolay!

Bölgeler arası gelişmişlik farkını azaltmayı kendisine amaç edinen bu özel hibe destek sağlayıcısı, son 7 yılda finansal özgürlüğüne kavuşmak ve kendi işinin patronu olmak isteyen girişimcilerden 13.000 ‘in üzerinde proje başvurusu aldı. Bu inanılmaz bir rakam… 13.000’den fazla proje başvurusu alındı ve 540 Milyon TL’nin üzerinde hibe desteği verildi.

Kalkınma Ajansı aracılığı ile hibe desteği almak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bölgenizde yapılabilecek bir iş fikri edinmek, ardından bu fikri profesyonel biçimde projelendirmek olacaktır.

Unutmayın ki derdinizi sözlü değil yazılı belgeler, projeler ile ifade ediyorsunuz. O halde bize desteği getiren en önemli süreç, proje kabul sürecidir. Başarılı bir proje ile hayallerinize kavuşabilirsiniz. Lider proje uzmanı Kobiline, Kalkınma Ajansı hibe ve destek projeleri için de yanınızda. İletişime geçmek için buraya tıklayıp, formu doldurmanız yeterlidir! 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: