Nitelikli Eleman Desteği Nedir?

İşletmeler, yeni girişimci durumunda olan kişiler eleman alma konusunda bazı sıkıntılar yaşamaktadır. Girişimcilere iş dünyasında kolaylıklar sağlamak adına her türlü desteği veren kuruma KOSGEB denmektedir. KOSGEB tarafından verilen on başlıktan oluşan desteklerin tümüne “İşletme Geliştirme Destek Programı” denmektedir. Bu program sayesinde küçük ve orta büyüklükte olan pek çok işletme desteklerle beraber gelişmektedir. Programda yer alan desteklerden bir tanesi de “Nitelikli Eleman Desteği” dir. Finansman desteği olan bu destek sayesinde işyerleri eleman istihdam edebilecek duruma gelecektir.

Nitelikli Eleman Desteği kapsamında iş yeri sahibine 50.000 TL’ye kadar destek verilebilecektir. Desteğin amacı, hem işsizlik oranını düşürmek hem de işletmelere destek amaçlı eleman alımlarını sağlamaktır. Eleman istihdamı sonucunda işyerinde çalışmaları karşılığı elemanlara verilen maaşların bir kısmını devlet diğer kısmını ise işletme sahibi takdim edecektir. KOSGEB’in başlatmış olduğu Nitelikli Eleman Desteği çıktığı ilk günden bu yana eleman istihdam etmek isteyen işletmeler tarafından oldukça fazla talep edilmiştir. Bu destekten yararlanacak olan kimseler işletme sahibinin (çocuk, anne, baba, kardeş) gibi 1. dereceden olan yakınları faydalanamayacaktır.

Nitelikli Eleman Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB’in desteklerinden biri olan bu destek, işsiz kişilere iş imkânlarının arttırılması konusunda da oldukça faydalı olmaktadır. İşe alım personelinin en az 2 yıllık bir yüksekokuldan mezun olma şartı vardır. KOSGEB’in başlatmış olduğu bu destekten yararlanmak için buraya kişilerin başvuruda bulunması gerekmektedir. Kobi-Line Kobi Destek ve Danışmanlık Merkezi iş yapan yerlerin KOSGEB’in sağladığı Nitelikli Eleman Desteğinden ve programdaki diğer desteklerden nasıl yararlanılacağı konusunda işletme sahiplerine rehberlik etmektedir. Kişilere yol gösteren kurumdaki uzman danışmanlar, destekten yararlanmada şartların neler olduğunu, destek konusunda izlenecek tüm adımları tek tek işletme sahiplerine açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirme yapmaktadır. Birçok işletme eksik evrak veya memur engelinden dolayı bu haklarını kullanamamaktadır.

Hibe ve teşviklerde yıllardır hizmet veren ve bu alanda uzmanlaşmış olan Kobi-Line, işletmelere yol göstererek rehberlik ve mentörlük yapmaya devam ediyor. Hibe analizleri, proje yazımı, Pazar araştırması, sektör ve rakip analizi gibi onlarca hizmeti yetişmiş uzmanları ile güler yüzle ve işlerine yüreklerini koyan personelleri ile vermektedir. Siz de Kobi-Line ayrıcalığından mutlaka faydalanın.
Hibe, teşvik, kredi ve destekler yolculuğunda işinizi şansa bırakmayın.

0212-9120262
http://www.kobi-line.com.tr

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: