Genç Girişimci Olmanın Avantajları Nelerdir?

18 yaş ve 29 yaş aralığında olan genç girişimciler için pek çok avantaj mevcuttur. Bir işletme sahibinin her ay ödenmesi gereken yaklaşık 900 TL BAĞ-KUR-SGK ödemesi vardır. Genç girişimci işletmesini açtıktan sonra desteklerden yararlanabildiği takdirde bir sene boyunca SGK veya BAĞ-KUR primi ödemez. Bu tutarların toplamı yaklaşık 10.000 TL kadar ve girişimci bu durumda avantajlı bir konumda olmaktadır. Genç Girişimci avantajdan yararlandığı takdirde şirketini açtıktan sonra 3 yıl boyunca her senenin vergi diliminden yaklaşık 75.000 TL kadar düşüş yapılır. Yani gelir vergisinden muaf tutulur.

Bir şirket açmamış veya herhangi bir şirkete ortak olmamış 29 yaş altı her bir birey bu genç girişimci avantajlarından yararlanma hakkına sahip olur. Yeni bir işletme açacak girişimciler bu desteklerden ve avantajlarından faydalanabilir.

Avantajdan yararlanılması için belirtilen tüm özellikleri taşımanız gerekiyor. Bu şartlara göre bir uygunluğunuz var ise başvurunuzu yaptıktan sonra bir hafta içerisinde talebiniz onaylanıyor.

Girişimcinin 1 yıl içerisinde kazanç sağladığı tutardan teşvik alacağı tutar düşüldükten sonra kalan tutarı geliri olarak yazılmış olacaktır. 10.02.2016 yılında başlamış olan vergi tutarı düşülmesi halen devam etmektedir. Genç girişimcilerin işletmelerinde daha aktif, verimli ve özverili çalışması için başlatılan bu muafiyetler pek çok girişimciye yarar sağlamıştır. Girişimciliğe adım atmak isteyen fakat cesaret edememiş her bir birey için teşvik edici bir destektir.

Girişimci olmak isteyen genç bireylerin bu aşamada bir KOBİ danışmanından yardım alması çok önemlidir. Birçok avantajdan yararlanma hakkına sahip olan genç girişimciler, işletmesini kurduğu andan itibaren bu desteklerden nasıl faydalanacağı noktasında danışmanına danışmalıdır. Bu desteklerden kişinin nasıl yararlanması gerektiğini, destek için başvuru aşamasından bitimine kadar her zaman danışman yolu ile iş yapmak girişimcinin avantajlı olmasına neden olur. Çalışmak istediğiniz danışmanınızı çok iyi seçmelisiniz. Danışmanınızın bilgisi sizleri iyi yerlere taşıyabilecek mi? Size iyi bir yol arkadaşı mı? Gibi sorularla danışmanınızı değerlendirdikten sonra iş bitimine kadar onunla çalışmanız en doğrusudur.

Girişimcilere yol gösteren onlara rehberlik eden Kobi-Line uzman danışmanlarına, sizler de yeni bir iş dünyasına atılmak isterseniz danışmayı unutmayınız. İşinin ehli akredite uzman danışmanlarımızla sizlere hizmet vermekten onur duymaktayız.

www.kobi-line.com.tr
0212-9120262

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: