KOBİ’ler Neden Danışmanla Çalışmalıdır?

KOBİ’ler kuruldukları günden itibaren gelişmek, büyümek, verimli çalışmak, pazar payını arttırmak, yeni bölgelere açılmak, yurt dışına ihracat yapmak, ürün ve hizmet sunmak, rakipleri karşısında öne geçmek gibi amaçlarla işe başlarlar. Ancak zaman içerisinde finansman baskıları, nitelikli iş gücü eksikliği, rekabet baskısı ve şirket yani organizasyon içerisinde yaşanan bazı sıkıntılar ile ilgili birtakım aksaklıklar nedeniyle bu hedefledikleri yoldan uzaklaşmaya başlarlar.

Tam da bu aşamada KOBİ Danışmanlarına ihtiyaç duyulur. KOBİ Danışmanı ise tarafsız bir göz ile sorunları analiz ederek hedeflere ulaşma noktasında sunduğu hizmetlerle, yöntemlerle KOBİ’lere rehberlik ederler.

Aslında KOBİ danışmanlığı sadece KOBİ’lerin sorunlu olduğu dönemlerde değil, daha başlangıçta veya büyüme esnasında ya da yeni bir yatırım kararı verirken de işlerine yarar. Doğru yolda ilerlemesi için KOBİ danışmanları işletmelere rehberlik ederler. Yani bunu şöyle tanımlayabiliriz: Yangın söndürmek değil, yangının oluşmasına sebep olan etkenleri en aza indirgemekle ilgili de KOBİ’ler bir danışmandan hizmet alabilirler.

KOBİ Danışmanı, sadece yeni kurulacak işletmeler değil, mevcut durumda olan işletmelerin işlerini nasıl büyütebilirler, hangi adımları atmaları lazım, nasıl bir strateji izlemeleri lazım gibi konuları detaylı bir şekilde inceleyerek değerlendiren kişidir. Firmaya ait olan bütün değerleri en ince ayrıntısına kadar incelemelidir. Firmanın zayıf yönlerini, güçlü yönlerini gösterip şu veya bu alanlarda gelişme gösterip, rehberlik etmesi lazım. Bir yol haritası veya eylem planı çizerek yol gösteren kişilere KOBİ Danışmanı denmektedir.

KOBİ’lere daha iyi hizmetler sunmak için KOBİ danışmanları kendilerini geliştirmek ve yenilemek için sürekli eğitim alırlar ve belli başlı sınavlara tabii tutulurlar. Akredite uzman danışmanları ile Kobi-Line, firmalara her konuda doğru yolu göstererek, firmanın devletten almak istediği hibe ve destek için tüm ön araştırmalı yaparak, firmanın her yönden analizini yaparak yol gösteren bir kurumdur.

Belli bir süre içerisinde firmaya danışmanlık yapan Kobi-Line danışmanları firmanın gerek duyduğu ihtiyaçlar doğrultusunda devlet desteklerini takip ederek tüm fırsatları firmaya sunar. Böylece devlet desteğinin işletme için en kısa sürede almasına vesile olur. İşletmesini ileride daha iyi yerlerde görmek isteyen işletme sahipleri bir KOBİ danışmanı ile mutlaka çalışma yürütmesi gerekir.

KOBİ danışmanını bir öğretmen gibi düşünebiliriz. Öğrencisine eğitim hayatında ilerlemesi için ona yol gösteren, takıldığı yerlerde elinden tutarak ayağa kaldıran bir öğretmen gibidir KOBİ danışmanları. Biz de Kobi-Line olarak sizlere attığınız her adımda yardımcı olarak danışmanlık hizmetini uzmanlarımız sayesinde sağlarız. Hem de hizmetlerimizi TSE tarafından belirlenen standartlara uygun olarak sunarız.

www.kobi-line.com.tr

0212-9120262

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: