Ben Sadece KOSGEB’i Biliyorum Başka Nereden Destek Alabilirim?

Bunu sadece sen değil pek çok insan desteklerin sadece KOSGEB’den alındığını bilmektedir.

İşletmesi olup da daha bu desteklerden haberdar olmayan iş sahiplerinin yüzdesi neredeyse %80’lere dayanmaktadır.

Öncelikle belirtmek de fayda vardır ki devlet tarafından destekler şu sebeplerden ötürü verilmektedir: Nerede bir ülke varsa oradaki ülke ekonomisi zaman zaman durgunluk ya da krizlerle karşı karşıya kalmaktadır. Hiçbir ülke elbette böyle bir dönemle karşılaşmak istemez.

Peki karşılaştığını varsayalım o zaman neler yapılmalı? Bu tarz dönemlerde ülkede ki üretim ve tüketim düşer, istihdam ve yapılan yatırımların sayısı azalır, Ar-ge ve yenilik adına yapılan yatırımlar azalır. Devlet ise ekonomide meydana gelen bu durumlara çeşitli çalışmalarla müdahalede bulunarak durgunluğun ve onun beraberinde gelen krizlerin piyasa üzerindeki etkisini azaltmaya hatta yok etmeye çalışırlar. Devlet destekleri de bunun için vardır.

Devlet destekleri elbette sadece kriz ya da durgunluk dönemlerinde uygulanmamaktadır. Ülkeler, ekonomilerini canlandırmak, güçlendirmek ve büyütmek için de destekler vermektedir. Var olan üretim, tüketim, yatırım ve istihdam gibi konularda artış olması için de destek verilmektedir.

Devlet bünyesinde oluşturulmuş olan ve meydana gelen birçok kurum ve kuruluş destek vermektedir. Başta KOSGEB olmak üzere ülkemizde 60’a yakın destek veren kurumların bazıları da şunlardır;

TÜBİTAK, Türk Patent ve Marka Kurumu, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, İhracatçı Birlikleri, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, T.C. Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, İhracatı Geliştirme Etüt Merkezi, Ekonomi ve Maliye Bakanlığı, TKDK, SGK-İŞKUR Destekleri, Kırsal Kalkınma Destekleri, Kalkınma Ajansları, Dünya Bankası, Hazine Müsteşarlığı, Avrupa Birliği Destekleri gibi daha sayılabilecek pek çok kurum ve kuruluş desteklerini gerek yeni girişimcilere gerekse tüm işletmelere sağlamaktadır.

Destekleri bilmek kadar bu desteklerden yararlanmak için nasıl bir yol izlemeniz gerektiği de çok önemlidir. Sizlere yol gösterecek birine ihtiyaç duymanız durumunda uzman bir KOBİ danışmanından yardım alabilirsiniz.

Birden fazla destek veren kurumlar, desteklerini sizlere sunarken elbette belirli şartlar koyar. Bu şartları doğru bir şekilde yerine getirmek ise sizlere düşer. Kobi-Line uzman KOBİ danışmanları kendilerine başvurunuzu yapmanız durumunda sizler için en doğru hibe analizini ve diğer gerekli tüm analiz çalışmalarını yaparak bir değerlendirme de bulunur. Ve daha sonrasında siz de işletmeniz ya da yeni açmakta olacağınız iş yeriniz için gerekli desteği nerelerden sağlayacağınızı daha net bir şekilde öğrenmiş olursunuz.

Haydi, sizler de hibeleri daha fazla ertelemeden hemen yararlanmak için Kobi-Line uzman ekibine başvurun. Rakiplerinizin önüne geçebilmek için acele edin.

http://www.kobi-line.com.tr

0212-9120262

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: