Önce Kendini Sonra İşini Canlandırmalısın

Önce kendini canlandırmalısın. Sen canlanırsan girişimin, işin veya işletmen canlanır.

Peki, onca sorunlar arasında bunu nasıl başarırım diyorsan Steve Jobs’a kulak vermelisin: “On yedi yaşındayken, şöyle bir şey okumuştum: “Her gününü, hayatının son günüymüş gibi yaşarsan, günün birinde haklı çıkarsın.” Bu cümle beni çok etkilemişti ve o günden bu yana, yani 33 yıldır, her sabah aynaya bakıp, kendi kendime hep şunu sordum: “Eğer bugün hayatının son günü olsaydı, bugün (normalde) yapacağın şeyleri yapmak ister miydim?” Uzun süre art arda, “Hayır,” yanıtını verdiğimde, bir şeyleri değiştirmem gerektiğini anladım. Ölüm hayatın en güzel icatlarından birisi. İnsanın kısa süre içinde öleceğini bilmesi, yaşantısına damga vuracak kararlar vermesi açısından büyük önem taşır. Çünkü her şey, tüm dış beklentiler, gururlar, küçük düşme ya da başarısızlık korkuları, tüm bunlar ölüm karşısında değerlerini yitirir, yalnızca ölümdür önemli olan.”

Hayatta veya iş hayatında kararlar almak, bir şeyleri ortaya çıkarmak için yeterince motivasyonunuz yoksa asla başarılı olamazsınız. İşini yönetmek, canlandırmak ve istikrarlı bir şekilde büyümek için profesyonellerle birlikte yürümelisin.

Bilgi bize neyi nasıl yapmamız gerektiğini anlamamız için yardımcı olur. Ama bilgelik onları nasıl uygulamaya koyacağımızı bilmektir, yorumlamaktır.

Peter Drucker, Henri Ford, Robin Sharma, Brian Tracy, Elon Musk, Vehbi Koç ve birçokları bilgiyi bilgelikleriyle yorumlayarak işlerini kalıcı hale getirdiler. Kendilerine yatırım yaptılar, gerekli tüm eğitimleri aldılar, profesyonelleri takip ettiler, onları dinlediler, onların tecrübelerinden faydalandılar.

Kobi-Line yıllardır verdiği hizmetlerle alanında uzmanlaşarak bilgi ve deneyimlerini aktarmaya, rehberlik ve liderlik etmeye, iş ve ekonomi bilimini genç yeteneklere, girişimcilere ve işletmelere en özgün ruh haliyle sunmaya devam ediyor.

Bugüne kadar 50.000 üzerinde girişimci ve işletmeye sunduğumuz hizmetlerimizi, danışanlarımızdan aldığımız enerji ile size de aktarmaktan gurur duyuyoruz.

www.kobi-line.com.tr
0212-9120262

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: