Kimler Hibe ve Teşvik Alabilir?

Sizden Gelen Sorulara Kısa Cevaplar:

Sizden gelen ve sıkça sorulan sorularınıza kısaca cevaplar vermeye çalıştık. Aklınıza takılan her türlü soruyu Kobi Destek Merkezimize sorabilirsiniz. Kobi-Line daima sizin yanınızda ve sizin için çalışır. İşin varsa Kobi-Line var.

Neden hibelerden faydalanamıyorum?

Çünkü doğru analiz yapıp, doğru kurum ve kuruluşa başvurmuyorsunuz.

Bankamda kırmızı çizgiliyim, hibe teşvik alabilir miyim?

Devlet desteklerinin özel bankalarla bir ilgisi yoktur dolaysıyla hibe teşviklere engel değildir.

Vergi borcum ve/veya SGK prim borcum var, destek alabilir miyim?

Devlete olan borçlarınızı yapılandırırsanız desteklere başvurabilirsiniz. Yapılandırmadığınız sürece destek alamazsınız.

Genç girişimcilere verilen ayrıcalıklar nelerdir?

30 yaş altı genç girişimcilere 3 yıl gelir vergisi muafiyeti vardır. Ayrıca 12 ay BAĞKUR primini devlet karşılar.

Kimler hibe ve teşvik alabilir?

İşletmesi olan, girişimci olarak iş kurmak isteyen, çiftçilik yapan herkes hibe ve teşviklerden faydalanabilir.

Kimler hibe ve teşvik alamazlar?

TC vatandaşı olmayanlar, vergi ve sgk prim borcu olanlar, direkt bakanlıklara bağlı iş yapanlar örneğin, sürücü kursu, hastane, sağlık ocakları ve ayrıca emlakçılık yapanlar ve serbest meslek sahipleri devletten destek alamazlar.

Her başvurana hibe veya teşvik veriliyor mu?

Şartları uyan herkes devlet desteklerinden faydalanabilir. Prosedürleri ve evrakları doğru, düzgün ve uygun formatta hazırlayıp başvuran herkes faydalanabilir.

Kendim başvursam yapabilir miyim?

Desteklere bireysel olarak kendiniz başvurabilirsiniz ancak birçok devlet memuru ya mevzuatı tam bilmediğinden veya iş güzarlığından ya da uğraşmak istemediğinden size olumsuz cevap verebiliyorlar. Oysa bunlar sizin en temel haklarınızdır. Bu yüzden haklarınızı da savunabilecek işi bilen uzmanlar eşliğinde yapmanız işinizi garantileyecektir.

Danışman veya uzmanlarla çalışmak şart mıdır?

Şart olmamakla birlikte doğru proje, doğru başvuru, doğru analiz, doğru kurum seçimi için gereklidir. Kendiniz başvurduğunuzda alma oranınız %30 iken bir bilenle başvurduğunuzda alam oranınız %99 dur.

Devletin destek veren kurumları hangileridir?

Başta bakanlıklar olmak üzere 60’a yakın kurum ve kuruluş vardır. Başlıcalarını şöyle sayabiliriz. TÜBİTAK, KOSGEB, TTGV, IPARD, TKDK, İŞKUR, Bölgesel Kalkınma Ajansları 26 Adet, TOBB, Eximbank, TSKB, DAP, GAP, KAP, KOP, DOKAP, TİM, HORİZON, EUREKA vb.

KOBİ Danışmanı Kimdir? Ne iş yapar?
KOBİ Danışmanları sertifikalı olarak hizmet veren yasal ve akredite danışmanlardır. Kobilerin iş planı, proje, finansman, üretim, yönetim, pazarlama gibi süreçlerini analiz eden ve sorunlarına çözüm üreten uzman danışmanlardır.

Hangi sektörlere hibe, teşvik, kredi verilmektedir?

Üretim yapan imalatçılara, ihracat yapan ihracatçılara, hizmet veya ürün alıp satan işletmelere, teknoloji üreten veya geliştiren teknoloji şirketlerine, gıda, ambalaj, otomotiv, lojistik, tekstil, deri, teknoloji ürünlerine ve aklınıza gelen her türlü ticari işletmelere, esnafa destekler verilmektedir.

Kobi-Line Kimdir? Nedir? Ne iş yapar?

Kobi-Line 10 yılı aşkın süredir ülkemizde danışmanlık hizmeti veren ve markalaşmış bir Kobi Destek Merkezidir. Bu işin Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de meslek olması için gayret etmiş ve başarmıştır. Kobi-Line bünyesinde akredite Kobi danışmanları ile çalışmakta olup bugüne kadar on binlerce işletme ve girişimciye finansal özgürlük sağlayarak Kobilerin gönlünde taht kurmuştur. Kobi-Line, Türkiye’nin Lider Danışmanlık markasıdır.

Devlet desteklerinden faydalanabilmek için Ankara’da veya ilgili kurumda bir dayımızın olması gerekmiyor mu? Yani torpil olmadan destek verirler mi?

Evet, kesinlikle verilir. Artık her şey elektronik sistem üzerinden yapıldığından işini düzgün yapan, uygun formatlarda başvuran herkes aynı eşitlikte bu desteklerden faydalanabilir. Eskisi gibi illa bir torpil bulmanız gerekmez. İşi bilen, işin ehli uzman bir Kobi Danışmanı ile çalıştığınızda devletten destek alamayacaksınız diye bir şey yoktur. Aynı avukatlar gibi düşünün. Nasıl ki sizin hakkınızı mahkemelerde avukatlar arayıp savunuyorsa, Kobi Danışmanları da sizin hibe-teşvik-kredi haklarınızı sonuna kadar savunur ve almanızı sağlarlar.

Siz de aklınıza takılan soruları merkezimize iletirseniz memnuniyetle cevaplarız. Unutmayın hibe ve teşvikler sizin hakkınızdır. Almak ya da alamamak sizin elinizde olan bir şeydir. Ne kadar profesyonel davranır, işinizi istenilen prosedürlere göre yapar ve doğru kurumları seçerseniz siz de bu haklarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ne mutlu ülkesini severek çalışan ve üreten işletme sahiplerine.

Kobi-Line hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sertifikalı bir işletme uzmanıyla bağlantı kurmak istiyorsanız hemen tıklayın.

www.kobi-line.com.tr
0212-9120262

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: