Hayalini Gerçeğe Dönüştür Devletten Destek Al

Girişimci Olmak Şimdi Çok Daha Avantajlı!

Hayalinizi gerçeğe dönüştürün, devletten destek alarak büyütün. Günümüz şartlarında kendi işini kuran kişiler finansal özgürlüğe daha çabuk ulaşıyor. Aklınızdaki işi kurun ve markalaşma sürecinden sonra isminizi hem ülkede hem de globalde dünyaya duyurun.

İş kuranlara devletten hibe ve teşvikler de cabası. Yapacağınız yatırıma devletten hibe, teşvik veya kredi alabilirsiniz. Kuracağınız işi belirledikten sonra hazırlayacağınız iş planı ve proje ile finansal kaynaklara daha çabuk ulaşırsınız.

Devletin hibe ve teşviklerinden faydalanarak öz sermayenize katkı ve büyüme için ek finansman bulabilirsiniz. Yatırımınızı belirlerken mutlaka destek alabileceğiniz işleri araştırın. Gerekirse profesyonel destek alın.

Bugün en çok hibe ve teşvik verilen işlerden bazılarını şöyle özetleyebiliriz. Kafe, restoran, kuaför, güzellik merkezi, şarküteri, manav, pizzacı, dönerci, el işleri işçiliği, unutulmaya yüz tutmuş mesleklerden Keçecilik, ahşap oymacılığı, halı dokuma veya tamiri, kilim, ebru, bakır işçiliği, kalaycılık, gümüş işleme gibi birçok alanda iş kurabilirsiniz.

Üretim ve imalat ya da teknolojik yatırımlara daha fazla destek alabilirsiniz. Bu konuda ise, mobilya üretimi, gıda üretimi, yazılım üretimi gibi birçok alanda iş kurabilirsiniz. Daha fazla meslek ve sektör için uzmanlarımızla görüşün.

Özellikle genç girişimciler destekler konusunda çok şanslı. Çünkü genç girişimcilere 3 yıl vergi muafiyeti var ve ayrıca 12 ay boyunca bağ kur veya sgk’sını devlet ödüyor. Genç girişimci olmanın yaş sınırı ise 29 yaştır. Yani vergi açılışı yapılacağı gün 30 yaşından gün almamak gerekiyor.

İş planı hazırlamak veya kuruma proje sunmak için öncelikle girişimcilik sertifikası alınması ön koşuldur. Bu aşamaları geçtikten sonra destek almaya hak kazanırsınız. İş planında dikkat edilmesi gereken hususlar, fizibilite, pazar araştırması, rakip analizi, yetkinliğiniz ve finansal tablolar çok önemli konulardır. Bunların detaylıca araştırılması ve yazılması gerekir.

Girişimci olarak öz sermayenizden ayrı olarak devletten 300 ile 500 bin lira arasında hibe, teşvik veya kredi alabilirsiniz. Tam olarak bu finansmanı kullanmak veya alabilmek için doğru kuruma, doğru başvuru yapmak ve istenilen tüm prosedürleri yerine getirmek şarttır.

Girişimcilerin yaptığı en büyük hatalar, yanlış kurumlara, yanlış evraklar sunmak, yapacakları işle ilgili pek tecrübelerinin olmaması, eksik bilgi ve belgelerle başvuru yapmak veya projelerinin, finansal tablolarının hatalarla dolu olması gibi noksanlıkları sayabiliriz.

Şayet ilk kez iş kuruyor ve devletten ilk kez destek alacaksanız mutlaka işin uzmanı liyakatli kişilerden rehberlik ve danışmanlık almanız, sizi diğerlerinden daha farklı kılacak ve destek almanızı kolaylaştıracaktır.

İş planı yazmak, devletten destek almak, hibe ve teşvik programlarını bilmek her gün yaptığınız bir iş olmadığından hata yapmanız kaçınılmazdır. Doğru başvuru ve doğru proje için yıllardır bu konuda öncülük ve rehberlik yapan Kobi-Line uzmanları ile çalışmanız sizi yapacağınız işte başarılı kılacaktır. Ne kadar bilirsen bil mutlaka bir uzmana danış. Tecrübeli insanlardan faydalan, unutma ki Girişimci olmanın en önemli unsurlarından birisi de doğru bilgiye doğru uzmana doğru zamanda ulaşmaktır.

www.kobi-line.com.tr
0212-9120262

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: