Gönlünü İşine Verenler Daima Kazananlardır

Starbucks’ı Starbucks Yapan Adamın Tavsiyeleri

Girişimci olmak, kendi işini yapmak, bir işe sahip olmak ve asıl önemli olan ise finansal özgürlüğe ulaşmak için kendinizi sürekli geliştirin. Kendisini sürekli geliştiren, yetiştiren, sürekli yeni şeyler öğrenmeye adayan insanlar daha başarılı oluyorlar ve kurdukları girişimler de yıllarca ayakta kalıyor.

Şimdi size çok bildiğiniz ve tanıdığınız Starbucks isimli kahve markasının çok değerli girişimcisi Starbucks’ı Starbucks yapan CEO’su ve gönlünü Starbucks’a veren Howard Schultz’un kitabından alıntılara yer vereceğim. Bu kitabı her girişimcinin mutlaka okuması gerekir.

“Gönlünü İşe Vermek” adlı bu kitapta Howard Schultz bize şunları söylüyor:

* Liderliğin temel özelliklerinden birinin de kendinizi güvensiz hissettiğiniz zamanlarda başkalarına güven aşılayabilmek olduğunu fark ettim.

* Ortada bir problem varsa sadece onu gidermeye çalışmıyoruz, aynı zamanda bu süreç içinde yeni ve şık bir şeyler de üretiyoruz.

* Vizyonunuzun elinizden kayıp gitmesine asla izin vermeyin!

* Büyük girişimlerin, hem ileriyi gören bir lidere hem de yetenekli bir yöneticiye ihtiyacı vardır.

* Asıl iş, büyük bir kurum içinde küçük kalmayı başarmaktır.

* Hayal edersek, planlarsak, aklı başında hareket edersek, büyük başarılar elde etmeyi gaye edinebiliriz. Fakat bunun hayata geçirilmeye değer bir hayal olduğundan emin olmamız gerekiyor. Şayet bu soylu bir amaçsa ödülü de o kadar büyük olacaktır.

Eski bir söz vardır: Kendinizi yönlendirmek için aklınızı kullanın, başkalarını yönlendirmek için kalbinizi kullanın. İşte tam da bunu özetliyor bize Howard Schultz. Siz de iş kurup yeni bir fikri hayata geçirmek istiyorsanız mutlaka işinize yüreğinizi koyarak ilerleyin. Başkaları ne der diye asla düşünmeyin ve başkaları için bir şey yapmayın. O girişim sizin ruhunuzda var olduğu için sizin o ruh ve enerjiyle hareket etmeniz gerekir.

Çevrenin negatif etkilerinden uzak durun. Bildiğiniz doğruları yapmaktan vaz geçmeyin. Planlayın, hedefleyin ama mutlaka siz yapın. Gerektiğinde profesyonel yardım almayı ihmal etmeyin. Bu yollardan daha önce geçmiş kişilerle konuşun, onlardan fikir alın. Ömründe bir iş kurmamış, bir şirketi yönetmemiş ama herkese bol keseden akıl dağıtan boş ve geveze insanlardan uzak durun.

A,B,C Planlarınız olsun. Aklınızla düşünün ama kalbinizle yorumlayın. Sizi sizden başka kimse bilemez, bu yüzden kendinize güvenin hem de öyle bir güvenin ki %100 güvenin. Her iş sizin oluş durumunuza göre şekillenir, oluş durumunuzu koruyun. Bunu korumanın yolu ise kendinizi dinlemekten, kendinizle baş başa kalmaktan geçer. Sessizlik en iyi meditasyondur. Zaman zaman sessiz kalın, hiçbir şey düşünmeyin, hiçbir şey yapmayın. Bu sizin doğru karar vermenizi sağlayacaktır.

Unutmayın ki her girişim başarılı olmak zorunda değildir ama başarılı olan girişimler, sürekli kendini geliştiren, öğrenen, yenileyen ve kendini işine adayan, işine âşık olan kişiler tarafından kurulmuş ve büyümüştür.

www.kobi-line.com.tr
0212-9120262

2 Responses to Gönlünü İşine Verenler Daima Kazananlardır

  1. gokcancom says:

    Yeni krediler mevcutmu

    Android için Outlookhttps://aka.ms/AAb9ysg edinin ________________________________

    • kobilinegov says:

      İşletme kredilerinden bahsediyorsanız açık fonlar bulunmaktadır. İşletmenize özel detaylı bilgi için web sitemiz üzerinden bilgi talep formu doldurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: