İşadamlarına KOSGEB’den Destek Sözü

Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan’ı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi. KOSGEB Başkanı Kaplan, Aktif’in çalışmalarında hep yanında olacaklarını ifade ederek, “Başarınız adına bize düşeni yapmaya hazırız.” dedi.

Mustafa Kaplan, KOBİ’lerin uluslararası çalışmalarına destek olmaya çalıştıklarını dile getirdi. Kaplan, iş dünyasının siyasilere eşit mesafede durması gerektiğinin altını çizerek, bazı sivil toplum kuruluşlarının bu durumu iyi ayarlayamadığına vurgu yaptı. Türkiye’nin artık yükselen bir değer olduğunu ifade eden Kaplan, “Pastayı nasıl büyütebiliriz bakmalıyız. Hep birlikte kazan kazan nasıl olur bunu konuşmalıyız.” dedi.

Dernek Başkanı Ufuk Bayraktar da dernek olarak üyelerinin üretim konusunda daha inovatif olmalarını istediklerini, bu noktada da karşılarına hep KOSGEB’in çıktığını vurguladı. Dernek olarak çeşitli projeler yaptıklarını belirten Bayraktar, ‘Gelişen Pazarlar ve Rekabetçi KOBİ’ler’ projelerini anlattı. Aktif’in TUSKON’a bağlı bir sivil toplum kuruluşu olduğunu kaydeden Bayraktar, Çankaya ve THK üniversitesi ile de işbirliklerinin sürdüğünü ifade etti.

Aktif olarak kamuda Türk malı kullanılması adına kampanya başlattıklarını da vurgulayan Bayraktar, öncelikle dernek üyelerinin birbirleri ile ticaret yapmalarını sağlamaları ardından ulusal ve uluslararası boyutta ticareti yönlendirmeyi hedeflediklerini kaydetti. Bayraktar bu anlamda Amerika’yı çok önemsediklerini ve söz konusu pazarda mutlak olmaları gerektiğine dikkat çekti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: