307 Gence 100 Bin Lira Hibe

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, teknogirişimci gençlere verdikleri 100 bin TL’lik hibe desteği için bu yıl bin 539 genç girişimci arasından 307’sinin destek almaya hak kazandığını açıkladı.

Destek alacaklar arasında kanserli hücreleri ısı yöntemiyle yok eden yerli cihaz tasarımı ile genetik kökenli hastalıkların erken tanısı için ‘kit’ projesi de var. Ergün, bu yılki hibe desteği için en fazla başvuruyu ODTÜ’den aldıklarını, en fazla yararlanacak gençlerin de 51 proje ile ODTÜ’lü teknogirişimciler olduğunu bildirdi.

Ergün’ün, “Batarsa batsın. Yeterki kafası çalışan çocuklarımız batırsın” dediği projede destek alan gençlerin 19’unun yurtdışında okuyan gençler olduğunu belirtildi. Bu yıl 10 teknogirişimciyi uluslararası pazarlara kolay açılmalarını sağlamak için Silikon Vadisi’ne gönderdiklerini kaydeden Ergün, 2013’te de 10 genci Silikon Vadisi’ne göndereceklerini söyledi Ergün, “ABD’de 12 yaşındaki çocuk Apple için program yazabiliyorsa bunun ana nedeni ortam ve kültürdür” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: