Hibe Sözleşmeleri İmzalanmaya Başlandı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 7. Etap kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan projelerden 3 adet projenin hibe sözleşmeleri yapıldı. İlimizce uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 7. Etapta hibe desteği alması Bakanlığımızca uygun bulunan Toprak Tarım Ltd. Şti. İle 10.000 Tonluk Çelik Silo Yapımı,  Karyer A.Ş. ile 5 Ton/saat kapasiteli Elma Tasnif ve Paketleme Makinesi Alımı ve Karaman Yem ve Un Gida San. Tic. A.Ş. ile ise Yumurta Tasnif Makinesi Alımı projesinin hibe sözleşmeleri imzalandı.

Konu hakkında bir açıklama yapan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Mehmet ÖZTİRYAKİ: ”İlimizde Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı(KKDYP) 7.Etap Programı kapsamında başvuruların değerlendirilmesi sonrasında 1 adet un paketleme makinesi alımı, 1 adet yumurta tasnifleme ve paketleme makinesi alımı, 10.000 tonluk Çelik silo yapımı, saatte 5 ton kapasiteli Elma tasnifleme ve paketleme makinesi alımı ile toplam 3.500 ton kapasiteli üç adet soğuk hava deposu projesi olmak üzere 7 adet ekonomik yatırım projesi hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

Kazanan projelerin toplam proje tutarları 4.055.243 TL olup Bakanlığımızca verilecek hibe tutarı 1.866.600 TL’dir. Projeler 01.12.2013 tarihine kadar gerçekleştirilecektir.

Hibe Sözleşmesini imzaladığımız bu üç proje için gerçekleşme sonrası toplam 893.000 TL’ye kadar hibe ödemesi yapılabilecektir. Hibe Sözleşmesi imzalayan bu projelerin en geç 01.12.2013 tarihine kadar bitireceklerdir. Ayrıca hibe almaya hak kazandığı halde halen hibe sözleşmesi imzalamayan yatırımcılar için tebliğ gereğince kendilerine yapılan tebligat tarihinden (20.02.2013) itibaren 60 gün içerisinde (20 Nisan 2013’e kadar) sözleşme imzalamadıkları takdirde hibe desteğinden yararlanamayacak olup en kısa zamanda sözleşme imzalamaları gerekmektedir” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: