26 Firmaya 6,5 Milyon Lira Hibe Verilecek

Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Projesi’yle 26 firmaya 6,5 milyon lira hibe verileceğini belirten İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, “Yatırımlarla tarımsal sanayi gelişecek, çiftçinin yüzü gülecek ve yaklaşık 300 kişiye de istihdam sağlanacak” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından girişimcilere verilen Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Projesi’yle Ankara’da 26 firma ve kooperatif destek alacak. Bu desteklerle yedi yeni tesis kurulacak, yarısı yapılan yedi tesis tamamlanacak, 12 tesis de daha modern bir sisteme kavuşarak kapasitelerini arttıracak. İmzalanan sözleşmelerle 26 firmaya, yapacakları yaklaşık 14 milyon TL yatırım karşılığında 6,5 milyon TL destek hibe olarak verilecek.

Tarımın Da Başkenti

“Türkiye’nin Başkenti Tarımın da Başkenti” hedefini ortaya koyduklarını ve çalışmalarına bu hedef doğrultusunda hız verdiklerini kaydeden İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, bu sene 34 firmanın hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandığını kaydetti. Ancak hak kazanan 34 firmadan, 26’sının sözleşme imzaladığını belirten Temel, sekiz firmanın sözleşme imzalamamasının kendilerini üzdüğünü söyledi.

300 Kişiye İstihdam

Tarımsal sanayi yatırımlarını teşvik ettiklerini ve işletmeler sayesinde çiftçinin ürününün para ettiğini vurgulayan Temel, “Ankara’da faaliyet gösteren firmalarımızın, çiftçilerimizin, kooperatif ve birliklerimizin güçlenmesi, büyümesi, üretim kapasitelerinin ve imkânlarının genişlemesi hem Ankara hem de ülkemiz açısından önemli bir gelişme” dedi.

Bu desteklerle beraber yaklaşık 300 kişiye de istihdam sağlanacağını ifade eden Temel, işletmelerin çoğalması veya kapasitelerinin artması ile ürünlerin Ankaralılarla daha sağlıklı ve daha kolay buluşacağını, bunun yanı sıra birçok firmanın da ihracata başlayacağını sözlerine ekledi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: