Tarıma 3,5 Milyon Lira Hibe Desteği Verildi

Denizli’de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın uygulamakta olduğu Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı kapsamında 7. etapta sunulan projelerden 12’sine, tarımsal yatırım projesi uygulama kapsamına alınarak 3 milyon 390 bin 849 TL hibe desteği verildi.

Denizli Valiliği’nde yapılan sözleşmenin imza törenine Vali Yardımcısı Mehmet Çınar, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu, Denizli Ticaret Borsası (DTB) Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Öner, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Ümit Dağdeviren, kooperatif başkanları ve projelere başvuranlar katıldı.

Törende konuşan İl Müdürü Kutlu, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi projesinden tarımsal sanayi içerikli ekonomik yatırımlara yüzde 50, basınçlı sulama sistemi yatırımlarına yüzde 75, makine ekipman ve bireysel sulama alımlarına yüzde 50 hibe desteği verildiğini belirtti. Kutlu, “Projenin uygulamaya koyulduğu 2006 yılından bugüne kadar Denizli’de hayata geçirilen 57 adet ekonomik, 18 adet basınçlı sulama projesine, bin 675 makine ekipman ve bireysel sulama alımına toplam 23 milyon 994 bin 735 TL hibe desteklemesi yapılmıştır.” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca değerlendirmeye alınan projelerden 15 ekonomik projenin 2012 yılı hibe destekleme kapsamına alındığını ifade eden Kutlu, “Bunlardan üç başvuru sahibi, hibe almaktan kendi istekleriyle vazgeçmiştir. 12 adet ekonomik proje yatırımına, hibe şeklinde 3 milyon 390 bin 849 TL destek verilecektir. Bu projelerimiz Denizli merkez, Acıpayam, Çal, Honaz, Kale ve Serinhisar ilçelerinde uygulanacak olup 141 kişiye de istihdam sağlanacaktır.” diye konuştu.

Ardından hibe desteklemesi kapsamına alınan 12 ekonomik yatırım projesinin başvuru sahipleriyle sözleşme imzalandı.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: