29 Yatırımcı İle Hibe Sözleşmesi İmzalandı

Aydın’da Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Tebliği kapsamında projeleri uygun görülen 29 yatırımcı ile hibe sözleşmesi imzalandı.

Yatırımcılarla hibe sözleşmelerini imzalayan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal, yaptığı açıklamada; “Bakanlığımızca, KKYDP Tarıma Dayalı Yatırımlar Tebliği kapsamında ilimizde 40 proje müracaatı oldu ve bunların 37’si uygun bulundu. Tatbikat Projesi, İzin, Ruhsat, Projenin uygulanması için yasal mevzuat çerçevesinde alınması gerekli her türlü yasal izin ve belgelerini hazırlayan ve teminat işlemlerini tamamlayarak İl Müdürlüğümüz müracaat eden 29 yatırımcı ile hibe sözleşmesi imzalandı. Sözleşme imzalayan 29 yatırımcıya ait proje ile ilimizde toplam 13 milyon 992 bin 558 TL’lik yatırım yapılacak. Bunun 13 milyon 102 bin 688 TL’si hibe esas tutar olmak üzere Bakanlığımızca sağlanacak yüzde 50 oranındaki hibe miktarı 6 milyon 551 bin 344 TL olacak” dedi.

2006 yılından beri uygulanan bu proje kapsamında Aydın’da daha önce 80 projenin uygulandığını anımsatan Köksal, “Bu projelerle, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulması gibi birçok amaç gerçekleştirilmiş olacaktır. Kabul edilen projeler bitkisel ve hayvansal ürünlerin işlenmesi, depolanması, alternatif enerji üretimi, koyun ve keçi yetiştiriciliği gibi konuları kapsamaktadır” şeklinde konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: