450 Bin Liralık Hibe Desteği

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) 2013 Mali Destek Programları sonuçları belli oldu. Çanakkale’nin Çan ilçesinde, Belediyenin “Turizmde Rekabetçiliğin Arttırılması Mali Destek Programı” kapsamında hazırlayıp sunduğu “Termal Kent Çan” isimli proje başarılı bulunarak 450 bin liralık hibe almaya hak kazandı.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Çan Belediyesi olarak her alanda çalışmaya, her alanda seslerini yükseltmeye devam ettiklerini belirterek, “Biz zamanında Belediyemize çeşitli kurumlardan hibe kazandıracağımızın sözünü de vermiştik ve çok şükür ki şimdi bu sözümüzü de yerine getirdik. Belediyemize ciddi anlamda bir hibe kazandırdık. Bu da Çan Belediyesi adına bir ilktir” dedi. Başkan Kuzu, “Turizmde Rekabetçiliğin Arttırılması Mali Destek Programı” kapsamında başvuruda bulunduklarını kaydederek, “Projemiz tamamen Çanımızın marka bir termal şehir olarak tanıtımına yönelik olarak hazırlanmıştır. Bizim amacımız, Çan Belediyesi Termal Otelimizle, Çan Belediyesi Termal Konutlarımızla birlikte ilçemizi termal bir turizm merkezi haline getirmek ve Çanımızı da gerek bölgemizde gerek Türkiye’mizde tanıtmaktır. Bu amaç doğrultusunda GMKA’ya başvuruda bulunduğumuz Termal Kent Çan isimli projemiz başarılı bulunmuş ve 450 bin TL hibe almaya hak kazanmıştır” şeklinde konuştu.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nca yapılan açıklamada ise, hibe almaya hak kazanan projelerle sözleşme sürecinin bu hafta içerisinde başlanacağı belirtildi. GMKA proje faydalanıcılarına yönelik olarak Balıkesir ve Çanakkale’de olmak üzere 2 farklı yerde sözleşme süreci hakkında bilgilendirme toplantısı düzenleyecek. GMKA Kasım ayında “Sosyal Kalkınma, Turizmde Rekabetçiliğin Arttırılması ve Tarıma Dayalı Sanayinin Geliştirilmesi” olmak üzere 3 farklı temada toplamda 16 milyonluk çağrı ilanına çıkmıştı.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: