3 Belediyeye Proje Desteği Sağlandı

Afyonkarahisar’da 3 belediye hazırladığı sosyal ve gelir getirici projelerle Zafer Kalkınma Ajansı’ndan(ZEKA) hibe desteği almaya hak kazandı. Kırsal kesiminde uygulanacak olan gelir getirici projeler özellikle bayanların yüzünü güldürecek.

ZEKA, 17,3 milyon lira bütçeli Sosyal Kalkınma ve Sosyal Altyapı Mali Destek Programlarının değerlendirmeleri sonucunda 97 proje arasından Afyonkarahisar’dan 3 belediyeye proje desteği verecek.

Davulga Belediyesi, çok amaçlı toplantı salonu için proje hazırladı. Kırsal kesimde çok amaçlı kullanıma yönelik toplantı, konferans, seminer gibi organizasyonların düzenlenebileceği projeyle gençlerin, öğrencilerin, öğretmenlerin, ilçe halkının sosyal kültürel açıdan gelişmelerine katkı sağlanması hedefleniyor. Toplam bütçesi 339,8 bin lira olan projenin 169,9 bin liralık kısmına hibe desteği veriliyor.

Kemerkaya Belediyesi ‘de ‘Kemerkaya Kadınının Emeği, Ahşabın Cazibesi’ projesini hazırladı. Proje ile kırsal kesimde kadınların iş gücüne katılım oranının arttırılması, kadınların tarım dışı ekonomik faaliyetlerde öne çıkmasının sağlanması için atıl bir alan eğitim salonu olarak düzenlenecek. 4 ay süreyle 24 kadına ahşap oymacılığı ve ahşap boyama eğitimi verilecek. Bu atölyeden çıkan ürünler de belediyenin benzin istasyonundaki hediyelik eşya dükkânında satılacak. Toplam bütçesi 181 bin lira olan projenin 162,9 bin kısmı hibe olarak veriliyor.

Uluköy Belediyesi de bayanlara yönelik bir proje hazırladı. Örnek bir köy ve üretim anlayışı oluşturulması için tekstil ve el işi ürünleri üretmeye istekli kadın üreticilerin teşvik edilmesi için kadınlara dikiş nakış eğitimi verilecek. Projeye ajans tarafından 107,4 bin liralık destek verilecek.

ZEKA Genel Sekreteri Yılmaz Özmen, beldelerin bu başarısının bölge genelindeki diğer belde ve yerleşim yerlerine örnek olmasını temenni etti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: