KOSGEB Desteğiyle Bir İşyeri Daha Açıldı

Manisa’nın Saruhanlı İlçesinde KOSGEB desteği ile kurulan “Esma Sultan Cafe-Restaurant” isimli işyeri, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Cumhuriyet mahallesindeki işyerinin açılışına CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Saruhanlı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, KOSGEB Manisa Merkez Müdürü Recep Özçevik ve çok sayıda davetli katıldı. İşyerinin açılış kurdelesini Milletvekili Ören, Kaymakam Otcu ve Başkan Yaralı, işyeri sahibi Aysun Avcı ve Ömer Dede ile birlikte kesti. Davetliler, açılışın ardından işyerini gezdi. Bu esnada davetlilere çeşitli ikramlarda bulundu.

KOSGEB Manisa Merkez Müdürü Özçevik, açılış töreni sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KOSGEB arasında imzalanan protokole kapsamında Manisa ve İlçelerinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlediklerini anımsattı. Bu eğitime katılarak sertifika alan girişimcilere, eğitim sonrası işyeri açmaları hibe kredi ve faizsiz kredi desteğinde bulunduklarını ifade eden Özçevik, şu bilgileri verdi: “Bu zamana kadar eğitimini tamamlayarak işletmesini kuran ve yeni girişimci desteği almaya hak kazanan 249 girişimci toplam 8 milyon 376 bin 238 lira taahhüt altına girdi. Ayrıca 2 milyon 110 bin 365 lira hibe, 912 bin 987 lira faizsiz kredi olmak üzere toplam 3 milyon 23 bin 353 lira girişimcilere ödendi. Bu rakamla Manisa, yeni girişimci desteği konusunda ülke genelinde 8. sırada yer alıyor. Bu işyerimizin de hayırlı olmasını diliyorum.”

Açılış törenin sonunda, uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan işyeri ortaklarından Ömer Dede’nin katılım belgesi kendisine teslim edildi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: