137 Çiftçi Hibe Desteği Aldı

Bayburt Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulkadir Karabulut, 230 çiftçiden 137’sinin, 14 çeşit makine ve ekipman için yüzde 50 hibe desteği almaya hak kazandığını bildirdi.

Karabulut, yaptığı yazılı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından uygulanmasına devam edilen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yüzde 50 hibe destekli 2013 yılı makine ve ekipman hibe desteklemelerinin belirlendiğini ifade etti.

Bayburt’ta 2013 yılı makine ve ekipman desteğinden faydalanmak için 230 yatırımcının 14 çeşit makine ve ekipman için başvuruda bulunduğunu vurgulayan Karabulut, şunları kaydetti: “Bayburt için tahsis edilen ödenek miktarı 713 bin 526 liradır. Bakanlığın belirlediği kriterler çerçevesinde yapılan puanlama sonucunda, 137 yatırımcı hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandı. Sözleşme karşılığında arıcılık ve ekipmanları, balya makinesi ve ekipmanları, çayır biçme makinesi, biçerbağlar makinesi, süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, el traktörü ve ekipmanları ile toprak frezesi gibi tarım makine ve ekipmanları için başvuran 230 çiftçimizden 137’si yüzde 50 hibe desteği almaya hak kazandı.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: