Kayıtlı İstihdamı Teşvik Alanındaki Fikirlere Finansman Desteği

“Kayıtlı İstihdamın Teşviki Projesi” (KİTUP) kapsamındaki ikinci hibe ile SGK, kayıtlı istihdamı teşviki alanındaki fikirlere finansman desteği sağlayacak, yerel çalışmalar ulusal düzeye taşınacak Başvuruları 11 Ekim 2013’te sona erecek 10 milyon avroluk hibe programı, bütün illeri kapsayacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), “Kayıtlı İstihdamın Teşviki Projesi” (KİTUP) kapsamında ikinci hibeyi hayata geçiriyor. İstekli tüm tarafların kayıtlı istihdamı teşvik alanındaki fikirlerine finansman desteği sağlayacak, yerel çalışmaları ulusal düzeye taşıyacak proje kapsamında, 10 milyon avroluk hibe verilecek.

SGK’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, “KİTUP I” kapsamındaki hibe bileşeniyle önemli bir kitleye ulaşan ve olumlu çıktılar elde eden SGK, “KİTUP II” hibe bileşeni için başvuruları almaya başladı.

Proje kapsamında sendikalar, meslek odaları, organize sanayi bölgeleri, bölgesel kalkınma ajansları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, kamu kuruluşları ve yerel birimlere, kayıt dışı istihdam sorununa ilişkin şehirlerinin ya da sektörlerinin sorunlarına en doğru yaklaşımı üretmeleri için fırsat sunuldu.

KİTUP I hibe bileşeniyle, 9 milyon 317 bin 650 avro değerinde 41 hibe projesi hayata geçirildi. Yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve sosyal Ortaklar tarafından SGK taşra birimleriyle işbirliği içerisinde gerçekleştirilen projeler çerçevesinde yaklaşık 7 bin kişiye nitelik artırıcı eğitim verildi, kurslara katılanların yarısından fazlasının kursların ardından kayıtlı bir işte çalışmaya başladığı gözlendi. SGK,  proje çerçevesinde pilot uygulamaları gerçekleştirilen yenilikçi bazı fikirlerin yurt geneline yayılması için de çalışma başlattı.

Son Başvuru 11 Ekim 2013

Kayıtlı istihdamı teşvik alanındaki fikirlere finansman desteği sağlayan proje kapsamındaki 10 milyon 400 bin avroluk ikinci hibeyle de yerel düzeyde başlayan çalışmalar ulusal düzeye taşınacak.

Bursa ve Trabzon’da 4 Eylül’de, Muğla ve Kars’ta 9 Eylül’de, Gaziantep’te 11 Eylül’de hibe rehberiyle ilgili konferanslar düzenlenecek, konferansların ardından da ilgililere iki günlük “Hibe Başvuru Eğitimi” verilecek.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: