İşadamları Yatırıma Teşvik Ediliyor

Dernek, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü işbirliğiyle düzenlediği Avrupa Birliği Hibe Destekleri konulu bilgilendirme toplantısında işadamlarını yatırıma teşvik ediyor.

Dernek Merkezi’nde düzenlenen Avrupa Birliği Hibe Destekleri konulu bilgilendirme toplantısında, TKDK aracılığıyla sağlanan destek programları hakkında bilgilendirme yapıldı.

TKDK yetkilileri tarafından yapılan sunumda, hibe dağıtımının yapıldığı ‘IPARD programı’ tanıtıldı. Programda, Avrupa Birliği tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla karşılıksız olarak hibe dağıtmak için oluşturulan programın yatırımcılara yüzde 50 hibe desteği sağladığı belirtildi. Bu oranın sektör ve şartlara bağlı yüzde 15 artacağı ifade edildi.

TKDK’nın ulusal kalkınma plan ve stratejilerinde öngörülen ilke ve hedeflerin, Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlardan sağlanan kaynakları da kapsayacak şekilde, kırsal kalkınma programlarının uygulanmasına yönelik faaliyetleri gerçekleştirdiği bilgisini veren yetkililer, 11. başvuru çağrı döneminin açıldığını belirtti.

TKDK İl Koordinatörü Zafer Demir amaçlarının hem Mersin’i kalkındırmak hem de işadamlarını yeni yatırımlara teşvik ederek onlara destek sağlamak olduğunu belirtti.

ASİAD Başkanı Emin Rıdvan Oğuz ise katılımlarından dolayı Zafer Demir’e teşekkür etti. İşadamlarının büyük desteklerin sağlandığı hibe programlarından yararlanması gerektiğine dikkat çeken Oğuz, yatırımcıların bilgilendirilmesi noktasında çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: